×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Zawody odbyły się Stargardzie a udział w nich wzięło ponad 400 zawodników min. z Czech, Niemiec, Ukrainy i Rosji. Klub UKS Zapasy Kołobrzeg w grupie 2009 i młodsi oraz dziewczynki we wszystkich kategoriach wiekowych wystawił 10 zawodników.
Po zaciętych i wyrównanych pojedynkach Józef Zyra w kat.22 kg wywalczył złoto. Srebrny medal do Kołobrzegu przywieźli: Fir Kacper w kat.26 kg, Fir Mikołaj w kat.29 kg, Wiktor Socha oraz Michalina Biernacka. Brązowy krążek zawisł na szyi: Elizy Brożyna w kat. 24 kg, Zofii Zyra w kat.22 kg oraz Artura Tomczak w kat.26,5 kg. Dzielnie walczyły również Witosława Nadziejko oraz Marcjanna Biernacka jednak nie udało im się staną ostatecznie

Dzień później w rywalizacji na podium walczyli starsi podopieczni kołobrzeskiego klubu. Sebastian Kostrubiec w kat.57 kg, Artur Litwin w kat.66 kg., Patryk Mirecki w kat.85 kg , Alex Tomczak w kat.37 kg, Mateusz Rajkowski w kat.66 kg oraz Jakub Mirecki w kat.50 kg.

- Start naszych podopiecznych mogę podsumować na bardzo dobry. Mogę nawet wyróżnić paru zawodników ponieważ postępy ich są ogromne. Mateusz Rajkowski startował w najwyższej kategorii 66 kg gdzie ważył zaledwie 57 kg a przy takiej różnicy wagi to mega wyczyn. Udowodnił to zdobywając złoty krążek - opowiada Adam Bieńkowski, trener kołobrzeskiego klubu. - Kolejny zawodnik to Józef Zyra, który w swojej kategorii nie miał równych i wszystkie walki kończył przed czasem .

. Następnie bracia Fir , Kacper i Mikołaj . Według mnie to mega talenty . Pomimo krótkiego okresu treningów zajęli drugie miejsce w swoich kategoriach i nie wiele brakowało by było złoto na ich szyjach . Wiktor Socha to chłopak u którego krztaltuje się charakter i nim walczy . Patrząc na efekty mogę jeszcze powiedzieć że każdy nasz zawodnik i zawodniczka pokazali że potrafią mieć pazur do walki a to w przyszłości może zaowocować wynikami na poziomie światowym . Kiedyś powiedziałem że czas i ciężka praca te wyniki przyniesie i wydaje mi się że nadchodzi on właśnie wielkimi krokami - dodał na koniec A. Bieńkowski

W klasyfikacji drużynowej kołobrzeski klub zajął w rankingu wysoką 6 pozycję na ponad 30 sklasyfikowanych klubów.

Nie masz możliwości dodania komentarza
MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA TYLKO DLA
OSÓB ZALOGOWANYCH

 

×
Reklama