×

Ważne zwycięstwo na swoim koncie zaliczyli drugoligowi siatkarze OPP Kołobrzeg. W sobotę we własnej hali drużynę „Trefl” Lębork.

II ligowiec z Kołobrzegu fantastycznie rozpoczął spotkanie. Pierwsze dwa sety zdecydowanie należały do podopiecznych Waldemara Pankiewicza i Leszka Kowalewskiego. Receptą na sukces była pewna zagrywka, szczelny blok oraz skuteczność w kontrataku . W trzeciej partii role się odmieniły i to goście skutecznie zagrywali i wyprowadzali kontrataki zakończone zdobyciem punktu. W czwartym secie po pierwszych piłkach goście prowadzili 4:1 , zawodnicy UKS OPP Powiat Kołobrzeski otrząsnęli się i powoli lecz konsekwentnie odrabiali straty . Doprowadzili do remisu 10:10 i od tego momentu rozpoczęli grę która sprawdziła się w dwóch pierwszych setach Małe potknięcie nastąpiło przy wyniku 24:22 i goście doprowadzili do remisu 24:24. Na szczęście kołobrzeżanie zachowali zimną krew i tego seta wygrali 26:@4 tym samym wygrywając spotkanie.

To zwycięstwo drużynie OPP otwiera drogę do dobrej pozycji w tabeli przed fazą „play off”. Zwycięstwo lub przynajmniej zdobyty punkt w następnym meczu z KS Stal Grudziądz, może dać dobrą pozycję wyjściową, o którą walczą aż trzy drużyny z ta samą liczbą punktów.

UKS OPP Powiat Kołobrzeski – Trefl Lębork 3:1 ( 25:20,25:19,17:25,26:24)

Kołobrzeżanie wystąpili w składzie: Jędrzej Śląski, Jakub Kopiński, Adam Tołoczko, Bartłomiej Sikorski, Konrad Paśnik , Krzysztof Zapaśnik, Łukasz Grot (Libero) Szymon Markowski(Libero) Jarosław Pankiewicz, Damian Markiewicz, Adrian Bartnik , trenerzy Waldemar Pankiewicz , Leszek Kowalewski