×

To był tak pierwszy poważny start zawodników  Kolarskiego Towarzystwa Cyklistów Kołobrzeg. Młodzi kolarze szosowi po długich i  wyczerpujących  przygotowaniach  do zawodów pod okiem trenera Igora Muraveva i Jakuba Brauna wzięli udział w XXXII Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim "Ślężański Mnich" w Sobótce.  Dla wielu z nich były to pierwsze zawody tej rangi w życiu.

W tych prestiżowych zawodach znakomicie spisała się Kornelia Braun. Młodziutka kolarka mimo ,że była młodszym rocznikiem od pozostałych rywalek to wywalczyła zasłużone pierwsze miejsce w zawodach. Jak się okazało wszyscy zawodnicy kołobrzeskiego klubu ukończyli zawody. Bardzo dobrze w kategorii młodzików poradził sobie 14-letni Oliwier Wrześniewski, który na 121 zawodników zajął 34 miejsce. Pozostali zawodnicy KTC w tej kategorii – 14-letni Kacper Wójcicki i 13-letni Oskar Cejmerowski zajęli odpowiednio 80 i 96 miejsce.

Wśród młodziczek na 71 startujących zawodniczek 14-letnia Nicola Pszczoła zajęła 55 miejsce, 13-letnia Hania Boczkowska była 59, a jej rówieśniczka Pola Maciążek - 63.

Junior młodszy, 16-letni Damian Kołkowski, który trenuje kolarstwo w KTC dopiero od roku, na 160 zawodników uplasował się na 66 miejscu.