×

Koszykówka

To kolejny, trzeci już przegrany mecz koszykarzy Kotwicy w tym roku. W sobotę na własnym obiekcie "Czarodzieje z Wydm" ulegli 7 drużynie ligowej tabeli - zespołowi GKS Tychy.
Nie udała się inauguracja we własnej hali koszykarzom Kotwicy po świąteczno-noworocznej przerwie. W poniedziałek ulegli oni lepiej tego dnia dysponowanej drużynie WKK Wrocław
o świątecznej przerwie do hali Milenium powracają koszykarze Kotwicy Kołobrzeg. 6 stycznia rywalem "Czarodziei z Wydm" będzie trzecia ekipa ligi - WKK Wrocław.
Nie udał się debiut w roli trenera legendzie kołobrzeskiego basketu, Koli Tanasejczuka. W sobotę jego podopieczni we własnej hali przegrali z ostatnią drużyną I ligowej tabeli, zespołem Weegree AZS Politechnika Opolska
Po wyjazdowym spotkaniu z Krosnem koszykarzy Kotwicy czeka ostatni mecz w tym roku w hali Milenium. Tym razem "Czarodzieje z Wydm"  z beniaminkiem z Opola.
Wieczorny trening z koszykarzami Energi Kotwicy poprowadził już nowy trener, znany doskonale kołobrzeżanom; Nikołaj Tanasejczuk. Po przyjeździe do Kołobrzegu, niejako „z marszu” rozpoczął zajęcia, chcąc poznać możliwości poszczególnych zawodników zespołu. Sprawdzian musiał wypaść zadowalająco, bowiem zaraz po nim określił najbliższe zadania treningowe. Trener Tanasejczuk już w najbliższą sobotę poprowadzi drużynę Energi Kotwicy w meczu z opolską Weegree Politechniką. Poniżej garść informacji o „nowym-starym” trenerze.
Zarząd Energi Kotwicy Kołobrzeg rozwiązał kontrakt z trenerem Mariuszem Karolem.
Po meczu w hali Milenium z Pogonią czeka koszykarzy Kotwicy trudny meczy wyjazdowy w Krośnie. Podopieczni trenera Radomskiego we własnej hali przegrali dotychczas tylko z Politechniką Opolską pokonując między innymi Czarnych Słupsk oraz Sokół Łańcut.
Po pauzie w ostatniej kolejce i trzech tygodniach przerwy koszykarze Kotwicy powrócili do Hali Milenium. Niestety nie był to udany powrót gdyż Czarodzieje Wydm ulegli w fatalnym stylu Pogoni Prudnik 71:87.
Słaba końcówka w wykonaniu podopiecznych Mariusza Karola  sprawiła, że koszykarze Kotwicy odnieśli kolejna wyjazdową porażkę w lidze. W sobotnim spotkaniu w Łowiczu ulegli miejscowemu Księżakowi 111:109
Po ważnej wygranej w hali Milenium tym razem "Czarodziei z Wydm" czeka wyjazd do Łowicza, by zmierzyć się tam z miejscowym Księżakiem.
Rusza kolejny sezon rozgrywek Nadmorskiego Basketu amatorskiego. Zgłosiło się do nich sześć zespołów z Kołobrzegu.
Trzecią wygraną tym sezonie odniosła w niedzielę Kotwica Kołobrzeg. Podopieczni Mariusza Karola we własnej hali pokonali ostatnią drużynę w tabeli - zespół  Biofarm Basket Poznań.
Jakub Dłoniak (194 cm), bo o nim mowa to doświadczony zawodnik grający na pozycji rzucającego oraz niskiego skrzydłowego.
Po wyjazdowym meczu z Kłodzkiem koszykarze Kotwicy rozegrają kolejny mecz w hali Milenium, Tym razem rywalem podopiecznych Mariusza Karola  czerwona latarnia ligi - zespół Biofarmu Basket Poznań.
Kotwica rozpoczęła mecz znaną w ostatnim czasie piątką Jakub Stanios, Bartosz Wróbel, Daniel Grujić, Łukasz Bodych oraz Nick Madray. Pierwsze punkty w spotkaniu zdobył efektownie wsadem Nick Madray
To był dobry mecz wykonaniu koszykarzy Kotwicy Kołobrzeg. W sobotę we własnej hali podopieczni Mariusza Karola pokonali naszpikowany gwiazdami zespół Timeout Polonii Leszno 89:76.
Po wyraźnej wygranej na wyjeździe z Pruszkowem kołobrzeżan czeka tym razem mecz przed własną publicznością. W Hali Milenium rywalem Kotwicy będzie zespół Timeout Polonia 1912 Leszno. Po nieudanym stracie sezonu drużyna z Leszna przyjedzie do Kołobrzegu wyłącznie z myślą wywiezienia 2 punktów i poprawienia swojej pozycji w tabeli.
Już po raz piętnasty w Kołobrzegu zostanie  rozegrany  Turniej Koszykówki Pamięci Marcina Kłysa - tragicznie zmarłego koszykarza, który był legenda kołobrzeskiego basketu. W najbliższą sobotę 19 października w hali przy ulicy Wąskiej od 11.00 do 17.00 o laury walczyć będą Przyjaciele Marcina, "Stara Kotwica" oraz zaprzyjaźnione drużyny z Poznania oraz Torunia.
Jak wiadomo, derby rządzą się swoimi prawami. Często miejsce zajmowane w tabeli nie ma żadnego znaczenia.
Inauguracja sezonu w hali Milenium to oprócz sobotniego meczu wiele innych atrakcji jak konkursy, licytacja koszulki z sezonu 2008/09, prezentacja drużyn oraz stoisko gastronomiczne.  Tego dnia Kotwica zagrała ten mecz dla Antosia Kameckiego. Niestety pod względem sportowym przegrała.
Po długiej przerwie I ligowi koszykarze Kotwicy powracają do własnej hali. W drugiej kolejce rozgrywek podopieczni Mariusza Karola podejmować  będą drużynę Rawlplug Sokoła Łańcut, który na inaugurację sezonu pokonał wyraźnie drużynę z Łowicza.
Wraz z okresem jesienno-zimowym Stowarzyszenie Nadmorski Basket Amatorski ma plan rozpocząć nowe rozgrywki amatorskiej koszykówki w Kołobrzegu.
Nie udała się inauguracja koszykarzom "Czarodziei z Wydm".  W piątek podopieczni Mariusza Karola ulegli na wyjeździe we Wrocławiu drużynie WKK Wrocław 102:82
Po blisko półrocznej przerwie koszykarze Kotwicy Kołobrzeg powracają do rozgrywek I Ligi Koszykówki Mężczyzn.