×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Miła niespodziankę sprawili swoim kibicom "Czarodzieje z Wydm". W sobotę na własnym parkiecie kołobrzeżanie pokonali czołową drużynę I ligowych rozgrywek - zespół Górnika Wałbrzych 77:72

Mecz rozpoczął się od prowadzenia drużyny gości. Pierwsze punkty w spotkaniu zdobył dla wałbrzyszan, Koperski. W połowie kwarty Górnik objął pierwsze większe prowadzenie w meczu, które po kilku akcjach wzrosło do ośmiu oczek. Na szczęście po celnych rzutach z dystansu Dłoniaka i Przyborowskiego oraz serii 9-0 Kotwica wyszła na prowadzenie. tym samym kwarta zakończyła się wynikiem 19-18.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się od mocnego wejścia gości, którzy oddali z rzędu trzy celne rzuty z dystansu. Wynik był bliski remisu, a żadna z drużyn nie potrafiła wypracować większej przewagi. W końcu w drugiej części kwarty za zdobywanie punktów w kołobrzeskiej drużynie był odpowiedzialny Dłoniak, który celne rzucał zza łuku. Była to bardzo defensywna część meczu, ponieważ w całej kwarcie drużyny zdobyły łącznie 29 punktów. Do przerwy prowadziła Kotwica 35-31.

Po przerwie przypomniał o sobie Nick Madray, który efektownym wsadem rozpoczął rzucanie w kwarcie, następnie oddał celny rzut spod kosza i nie pomylił się na linii rzutów wolnych. Przez większość kwarty kołobrzeżanie prowadzili około 5 punktami. W ostatniej dosłonie tej kwarty udało się Kotwicy powiększyć przewagę i na tablicy widniał wynik 62-47.

Ostatnia kwarta dobrze rozpoczęła się dla Kotwicy, która utrzymywała bezpieczną kilkunastopunktową przewagę. Niestety od 4 minuty kwarty goście rozpoczęli odrabiać straty dzięki rzutom z dystansu oraz dobrej grze pod koszem Cechniaka. Na minutę przed końcem meczu przewaga zmalała do zaledwie 5 punktów. Na szczęście goście nie oddali już celnego rzutu w meczu i kołobrzeżanie mogli się cieszyć z kolejnej wygranej w hali Milenium. Spotkanie zakończyło się wygraną Kotwicy 77-72.

Energa Kotwica Kołobrzeg - Górnik Trans.eu Wałbrzych 77:72 (19:18, 16:13, 27:16, 15:25)

Energa Kotwica: Dłoniak 15, Madray 13, Przyborowski 11, Stanios 11, Wróbel 8, Kruszczyński 7, Grujić 5, Janczak 3, Bodych 2, Strzępek 2, Walda 0.

Górnik Trans.eu: Cechniak 15, Jakóbczyk 12, Kamiński 12, Koperski 11, Kulka 11, Pieloch 9, Zywert 2, Durski 0, Glapiński 0, Ratajczak 0, Wróbel 0.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA

 

×
Reklama