×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Wydział Rozgrywek Departamentu Sportu PZKosz informuje, że zgodnie z Uchwałą Zarządu PZKosz z dnia 19 marca 2020 r. wszystkie rozgrywki seniorskie organizowane przez Polski Związek Koszykówki, tj. 1 Liga Mężczyzn, 1 Liga Kobiet oraz 2 Liga Mężczyzn zostają zakończone z dniem 19 marca 2020 r. i utrzymana zostaje kolejność w tabelach na dzień zawieszenia rozgrywek tj. 12 marca 2020 r.
Koszykarze Energi Kotwicy zajmują w tej chwili przedostatnie miejsce w tabeli. Wcześniej z rozgrywek wycofała się drużyna z Kutna. Teoretycznie, Kotwica powinna się utrzymać w I lidze.
Jednak PZKosz poinformował, że szczegółowe decyzje dotyczące zasad spadków i awansów w poszczególnych ligach zostaną podane do dnia 25 marca 2020 r.
Komentarze  
+1 #1 kotwa 2020-03-21 10:24
Zdejmijcie pytajnik.....................utrzymała się na 100% zgodnie z uchwałą Pzkosz.Rozważany jest tylko awans 1 drużyny[Wałbrzych] i spadek ostatniej[Opole]
+1 #2 Disco polo 2020-03-25 09:10
No właśnie 25 a decyzji nie ma ostatecznej co dalej z koszem czy na 100% w 1 lidze zostajemy czy nie jak to dalej będzie
+1 #3 zenobiusz 2020-03-25 22:34
Jest decyzja, pomimo zajęcia ostatniego miejsca w tabeli I ligi Kotwica Kołobrzeg zostaje na przyszły rok w I lidze (nikt nie spada z I ligi ani nikt nie wchodzi do ekstraklasy).
-1 #4 Grzegorz Szaja 2020-03-26 00:25
Cytuję kotwa:
Zdejmijcie pytajnik.....................utrzymała się na 100% zgodnie z uchwałą Pzkosz.Rozważany jest tylko awans 1 drużyny[Wałbrzych] i spadek ostatniej[Opole]


1. Górnik Trans.eu Wałbrzych
2. STK Czarni Słupsk
3. WKK Wrocław
4. Rawlplug Sokół Łańcut
5. KS Księżak Łowicz
6. Elektrobud-investment Znicz Basket Pruszków
7. Miasto Szkła Krosno
8. Pogoń Prudnik
9. GKS Tychy
10. Timeout Polonia 1912 Leszno
11. Biofarm Basket Poznań
12. Zetkama Doral Nysa Kłodzko
13. Weegree AZS Politechnika Opolska
14. Energa Kotwica Kołobrzeg
0 #5 Grzegorz Szaja 2020-03-26 00:37
Na dzień wczorajszy czyli 25 marca 2020 roku nikt nie opuszcza ligi, nikt nie otrzymuje również z niej bezpośredniej promocji do Energa Basket Ligi Mężczyzn... W związku z ogromnym kryzysem gospodarczym, który dotknie Polskę, a który może mieć bezpośrednie przełożenie na sponsoring sportowy w Polsce jestem bardzo daleki od zamykania myślami składów ekstraklasy, I, II ligi. Poczekajmy co najmniej to połowy czerwca, Będziemy mądrzejsi.
Naturalna wymiana mogłaby zajść na linii Kołobrzeg-Pelplin, której sponsorem głównym klubu jest również Grupa Energa SA, ale która tworzy świetny klimat wokół dyscypliny na Kociewiu i ma rzeszę wiernych fanów.
https://www.facebook.com/deckapelplin/
-1 #6 Grzegorz Szaja 2020-03-26 00:41
Na dzień wczorajszy, czyli 25 marca 2020 roku nikt nie opuszcza ligi, nikt nie otrzymuje również z niej bezpośredniej promocji do Energa Basket Ligi Mężczyzn... W związku z ogromnym kryzysem gospodarczym, który dotknie Polskę, a który może mieć bezpośrednie przełożenie na sponsoring sportowy w kraju jestem bardzo daleki od zamykania myślami składów ekstraklasy, I czy II ligi. Poczekajmy co najmniej to połowy czerwca, a będziemy mądrzejsi.
Naturalna wymiana mogłaby zajść na linii Kołobrzeg-Pelplin ( I (14 miejsce) II (1 miejsce), której sponsorem głównym klubu jest również Grupa Energa SA, ale która tworzy świetny klimat wokół dyscypliny na Kociewiu i ma rzeszę wiernych fanów.
https://www.facebook.com/deckapelplin/
0 #7 Grzegorz Szaja 2020-03-26 01:07
*II miejsce w rundzie zasadniczej w grupie A II ligi Decki Pelplin. 17 zwycięstw w 21 meczach, z czego aż 10 na 11 rozegranych gier w halach rywali. Jak to się ma do 7 zwycięstw w 23 meczach Kotwicy, z czego aż 10 na 11 rozegranych gier w halach rywali kończyło się niepowodzeniem.
Jaka logika/kto promuje lepiej markę Energa SA klubowo w Polsce. Grupa wspiera całe ekstraklasy, kadry finansowo to niech też wybierze jeden klub w który wypompuje konkretne środki finansowe w przyszłości...
Pozdrawiam z. Wrocławia.
0 #8 Disco polo 2020-03-26 09:24
To najbardziej sprawiedliwe rozstrzygnięcie jest chyba w tej sytuacji
0 #9 Grzegorz Szaja 2020-03-26 11:09
Cytuję Disco polo:
To najbardziej sprawiedliwe rozstrzygnięcie jest chyba w tej sytuacji

Najsprawiedliwsze na pewno dla Górnika Wałbrzych, jego wiernych fanów, którzy potrafili zrobić na meczach I ligi niesamowity klimat przy ponad 2500 osobowej frekwencji.
Energa Basket Liga traci klasyki Górnik Wałbrzych- Śląsk Wrocław, na które jednak bardzo chętnie spoglądał w TV kibic koszykówki w Polsce.
Nie rozumiem takich decyzji, miejsca Polskiego Cukru Toruń, konfliktów na linii Prezes Wiśniewski Prezes Związku, włącza się do kontrataku również Prezes Związku Zawodowego Koszykarzy Marcin Gortat z dalekiej Florydy.
Nie pamiętam takich kłótni za czasów Prezesa Grzegorza Bachańskiego. No niech mnie kule biją ...
0 #10 Grzegorz Szaja 2020-03-26 11:25
Wałbrzych i Aqua Zdrój jest domem przygotowań reprezentacji męskiej, ma obiekt, drużynę, frekwencję na miarę Energa Basket Ligi. Pieniądze też w samorządzie po awansie, by się znalazły. To może zaproponować Wałbrzych oprócz Wielkich Derbów Dolnego Śląska jak z obrazka...
Jak nie otrzymać więc promocji z I ligi do Energa Basket Ligi plasując się na pierwszym miejscu w skróconym sezonie, mając ponad 78% wygranych spotkań, i jak nie spaść z ligi wygrywając rzadziej niż co trzecie spotkanie (30,4%). Liga nie była zamknięta na spadki i awanse, więc nawet w sytuacjach specjalnych jak koronawirus nie powinno się zmieniać interpretacji przepisów regulaminu.
Ekstraklasa moim zdaniem straci na tej decyzji. Myślę, że nie będzie to decyzja ostateczna.
https://www.youtube.com/watch?v=Rdo-11oRY4w
0 #11 Grzegorz Szaja 2020-03-26 11:46
Cytuję Disco polo:
To najbardziej sprawiedliwe rozstrzygnięcie jest chyba w tej sytuacji

4. SYSTEM ROZGRYWEK I TERMINARZ
4.1. W rozgrywkach Ligi uczestniczy maksymalnie 16 drużyn. System rozgrywek zostanie
ustalony i ogłoszony w formie komunikatu przez Wydział Rozgrywek PZKosz po
ustaleniu ostatecznej liczby zespołów uczestniczących w rozgrywkach, ale nie
później niż do dnia 20 sierpnia 2019 roku
4.2. Rozgrywki Ligi rozpoczną się najwcześniej w dniu 15 września 2019 roku, a
zakończą nie później niż 31 maja 2020 roku.
4.3. Po zakończeniu sezonu awans i prawo gry w Ekstraklasie Mężczyzn uzyska najlepsza
drużyna w klasyfikacji. Prawo gry w Lidze utraci taka liczba drużyn w klasyfikacji
końcowej, aby w sezonie 2020/2021 w rozgrywkach uczestniczyło 16 drużyn.
4.4. Prawo do gry w Lidze w sezonie 2020/2021 uzyskają trzy drużyny 2 Ligi Mężczyzn w
sezonie 2019/2020.
4.5. W przypadku znaczącej zmiany liczby drużyn w Lidze, Zarząd PZKosz ma prawo
podjęcia uchwały o zmianie ustaleń z pkt. 4.3. i 4.4.
0 #12 Grzegorz Szaja 2020-03-26 11:47
https://rozgrywki.pzkosz.pl/dokumenty.html
+1 #13 kotwa 2020-03-28 18:12
Cytuję Grzegorz Szaja:
*II miejsce w rundzie zasadniczej w grupie A II ligi Decki Pelplin. 17 zwycięstw w 21 meczach, z czego aż 10 na 11 rozegranych gier w halach rywali. Jak to się ma do 7 zwycięstw w 23 meczach Kotwicy, z czego aż 10 na 11 rozegranych gier w halach rywali kończyło się niepowodzeniem.
Jaka logika/kto promuje lepiej markę Energa SA klubowo w Polsce. Grupa wspiera całe ekstraklasy, kadry finansowo to niech też wybierze jeden klub w który wypompuje konkretne środki finansowe w przyszłości...
Pozdrawiam z. Wrocławia.

1 MIEJSCE PO RUNDZIE ZASADNICZEJ KOTWICY 50 W GRUPIE A 2 LIGI[SEZON 2015/16];BILANS 21 ZWYCIĘSTW,1 PORAŻKA.
Dużo zdrówka Grzegorz.pozdrawiam
0 #14 Grzegorz Szaja 2020-03-29 17:38
Cytuję kotwa:
Cytuję Grzegorz Szaja:
*II miejsce w rundzie zasadniczej w grupie A II ligi Decki Pelplin. 17 zwycięstw w 21 meczach, z czego aż 10 na 11 rozegranych gier w halach rywali. Jak to się ma do 7 zwycięstw w 23 meczach Kotwicy, z czego aż 10 na 11 rozegranych gier w halach rywali kończyło się niepowodzeniem.
Jaka logika/kto promuje lepiej markę Energa SA klubowo w Polsce. Grupa wspiera całe ekstraklasy, kadry finansowo to niech też wybierze jeden klub w który wypompuje konkretne środki finansowe w przyszłości...
Pozdrawiam z. Wrocławia.

1 MIEJSCE PO RUNDZIE ZASADNICZEJ KOTWICY 50 W GRUPIE A 2 LIGI[SEZON 2015/16];BILANS 21 ZWYCIĘSTW,1 PORAŻKA.
Dużo zdrówka Grzegorz.pozdrawiam


Nie wiem jaki anonim funkcjonuje pod nickiem Kotwa- no cóż nie każdy ma odwagę dyskutować jako człowiek na forach internetowych z imienia i nazwiska.
Na poprawę pamięci zalecam suplementację Bilomag Forte, dużo warzyw, które są źródłem witamin, beta-karotenu i kwasu foliowego.
Runda zasadnicza to w zawodowej koszykówce w pełnym sezonie rozgrywkowym jedynie część sezonu, a nie jego koniec. Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Kotwica 50 Kołobrzeg zajął w sezonie 2015/2016 trzecie miejsce w II lidze, otrzymując promocję do rozgrywek I ligi.
Czy tak grająca i pracująca Decka i Energa Kotwica, statusy sponsor główny i sponsor tytularny w środowisku koszykarskim patrząc obiektywnie są klubami porównywalnymi?
Wątpię nie tylko chyba ja. Życzę dużo zdrowia w Kołobrzegu, poparcia społecznego przy tworzeniu czegoś dla ludzi.
Mnie to nie dotyka osobiście, nie podnieca, ale sytuacją bez precedensu jest fakt, że klub, który firmuje swoją nazwą najważniejsze działania koszykarskie w jej zawodowym wymiarze zajmuje ostatnie miejsce w rozgrywkach na szczeblu centralnym.
Równia pochyła?
Czy to hasło z fizyki coś Tobie mówi „Kotwa”.
Kibicuję kadrom, lidze, popularności dyscypliny, ale obecna sytuacja, brak skrótów wideo z meczów z reakcją kibiców na hali jest marketingowo nie do zaakceptowania jako klubowy produkt w rozgrywkach centralnych. Popatrz na przykład na Pana Kaszubę i Leszno, a zobaczysz gdzie jesteś teraz. Tam kibice w środku tygodnia biorą wolne w pracy i jadą do Wrocławia na mecz. Wy nie macie skrótów z meczów domowych w serwisach internetowych...
Zaczynaliście w tym samym czasie I ligę.
Weźcie się do roboty ludzie i podpisujcie się z imienia i nazwiska chociaż na lokalnym portalu informacyjnym e-kg.pl https://rozgrywki.pzkosz.pl/liga/4/sezon/18/terminarz_i_wyniki/31/play-off---v-runda.html
0 #15 Grzegorz Szaja 2020-03-29 18:10
Wizytówka klubu. Oficjalna strona internetowa. Okno na świat, a na niej czytamy w najnowszym wpisie, że sezon zakończony, a Kotwica 13, a nie ostatnia 14 w ligowym zestawieniu...
O czym my w ogóle mówimy, to nie jest mój poziom dyskusji. Sorki, pozdrawiam Kołobrzeg i temat wyczerpałem w sezonie 2019/2020 z mojej strony. Mam tylko nadzieję, że hasło zawodowa koszykówka w rozumieniu takich miejsc jak Kołobrzeg, Koszalin czy Słupsk i w ogóle całe Pomorze Środkowe będzie odbierane przez kibiców dyscypliny w całym kraju jeszcze za mojego życia z zachwytem. Pozdrawiam z Dolnego Śląska.
http://kotwica50.kolobrzeg.pl/sezon-2019-20-zakonczony/
https://rozgrywki.pzkosz.pl/liga/1/aktualnosci/n/66597/klasyfikacja-w-ligach-prowadzonych-przez-pzkosz.html
0 #16 Grzegorz Szaja 2020-03-29 18:22
„Sezon 2019/20 zakończony
20 marca, 2020 kotwica Newsy 0


Zarząd ligi zdecydował zakończyć sezon w układzie tabeli z ostatniej rozegranej kolejki. Tym samym zajmujemy 13 miejsce w lidze.

Poniżej komunikat PZKosz.



Share and Enjoy !”