×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Po przewie na parkiet powrócili amatorscy kołobrzescy koszykarze. W miniony weekend w Hali przy ul. Wąskiej zainaugurowano rozgrywki Nadmorskiego Basketu Amatorskiego. W I kolejce zmierzyły się 4 zespoły: Centrum Ogrodnicze Żulicki zagrało z Zetbudem. Z kolei Polonez Basket wałczył z Suseu Sqad. Szczegóły poniżej.

Spotkanie pomiędzy nową drużyną, która występuje pod nazwą SUSEU SQUAD oraz świetnie radzącym sobie w końcówce sezonu POLONEZEM BASKET, dawało nadzieję na spore emocje. Jednak rzeczywistość okazała się zgoła odmienna, gdyż SUSEU SQUAD od pierwszych minut narzucił swoje warunki na parkiecie i szybkie tempo, co spowodowało, że błyskawicznie wypracował sobie znaczną przewagę. W późniejszym etapie pojedynek się wyrównał, a momentami POLONEZ zmniejszał straty do rywala do sześciu punktów. SUSEU SQUAD za każdym razem wyczekiwał na moment, w którym POLONEZ opadnie z sił i podkręcał tempo, dzięki czemu z każdą kolejną kwartą różnica pomiędzy ekipami systematycznie rosła. Ostatecznie SUSEU SQUAD pokonał POLONEZ BASKET różnicą aż 28 punktów i bardzo udanie zainaugurował nowy sezon.

Suseu Squad powstała dzięki wsparciu sponsorów: Legal Protection odszkodowania, Multi nieruchomości, Jarobud, Domki "u Susla"

SUSEU SQUAD – POLONEZ BASKET 82:54 (25:14,21:12,20:12,16:16)

Najlepsi strzelcy:
SUSEU SQUAD: S. Siedlich 23 (4), P. Ziemkiewicz 14 (2), R. Mleczko 10 (1)
POLONEZ BASKET: B. Wiśniewski 20, M. Bukowiński 10, J. Borok 8

Pojedynki Mistrza i drugiej drużyny ubiegłego sezonu od wielu sezonów w większości są bardzo ciekawymi widowiskami stojącymi na dobrym poziomie. Los chciał, że te drużyny spotkały się już w pierwszej kolejce nowego sezonu. Można powiedzieć, że kolejny pojedynek był godny miana finału, gdyż obie ekipy podeszły do rywalizacji bardzo zmotywowane i skoncentrowane. Lepiej w mecz weszli zawodnicy ZETBUDU, którzy grali agresywnie i zespołowo w obronie i bardzo skutecznie w ataku. Taki obrót rzeczy ewidentnie zaskoczył ŻULICKIEGO, którego gracze nie mogli znaleźć recepty na defensywę przeciwnika. Sytuacja odmieniła się w drugiej kwarcie, gdyż to ŻU-LICKI dyktował warunki na parkiecie. Kolejne minuty pojedynku były to niezwykle wyrównana walka, z lekką przewagą ŻULICKIEGO. Kiedy ŻULICKI, na 1:40 do końca spotkania osiągnął najwyższą ośmiopunktową przewagę, nikt nie spodziewał się, że wynik będzie ważył się do ostatniej sekundy. ZETBUD zwarł szyki i to właśnie ta ekipa mogła przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść, gdyż ostatni akcja meczu była po stronie ZETBUDU. Ostatecznie oddany rzut okazał się niecelny i to ŻULICKI odniósł zwycięstwo najniższą możliwą przewagą.

ŻULICKI CENTRUM OGRODNICZE – ZETBUD 70:69 (13:26, 22:13, 18:16, 17:14)

Najlepsi strzelcy:
ŻULICKI CENTRUM OGRODNICZE: Ł. Wichniarz 28 (4), G. Arabas 15 (3), K. Satro 10
ZETBUD: P. Jasiński 29 (4), M. Bejner 11 (1), D. Jasiński 11

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA