×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
W hali przy ul. Wąskiej rozegrano 3 spotkania ligi Nadmorskiego Basketu Amatorskiego. Za mecz kolejki uznano spotkanie niepokonanej dotąd ekipy Balticusa z obecnym mistrzem ligi - drużyną Zetbud-u. Po bardzo wyrównanym i zaciętym spotkaniu lepsi okazali się ci drudzy ostatecznie poikonując rywali 72:63. Relacja poniżej.

Spotkanie ŻULICKIEGO i AKROPOLISU zapowiadało się bardzo interesująco z uwagi na ostatnią formę AKROPOLISU, nieznaczną porażkę w pierwszej rundzie tej drużyny i jedynie pięcioosobowy skład ŻULICKIEGO jaki stawił się na ten mecz. Pierwsze minuty to jednak zaskoczenie na minus, gdyż ŻULICKI grając niezwykle swobodnie i bez problemu punktowała rywala, który zupełnie nie przypominał drużyny z ostatnich spotkań. Dwanaście punktów przewagi po pierwszej kwarcie mogło wskazywać, że mecz rozegrany będzie do jednego kosza. Nic bardziej mylnego, AKROPOLIS w drugiej odsłonie to zupełnie inna drużyna dominująca w każdym elemencie i zmuszająca przeciwnika do błędów. Wygrana różnicą aż 15 punktów kwarta i prowadzenie do przerwy AKROPOLISU zapowiadało nie lada emocje w drugiej połowie. Tu jednak znów odrodził się ŻULICKI a AKROPOLIS stracił skuteczność i w efekcie faworyt wyszedł na prowadzenie, które pozwoliło mu kontrolować losy tej potyczki do końcowego gwizdka.

ŻULICKI CENTRUM OGRODNICZE - AKROPOLIS 78:68 (23:11,13:28,19:8,23:21)

Najlepsi strzelcy:
ŻULICKI C.O.: Satro K. 27, Semenowicz Z. 18 (4), Sumiński P. 14 (2)
AKROPOLIS: Ziemkiewicz P. 18 (2), Radomski R. 18, Szafulski K. 18


Mecz niepokonanej dotąd ekipy BALTICUSA z aktualnym mistrzem ligi ZETBUDEM był niewątpliwie uznawany za mecz kolejki, choć słabsze występy ZETBUDU mogły nieco obniżyć jego rangę. Spotkanie od pierwszych minut pokazało, że emocji i walki na parkiecie nie zabraknie, a gracze obu drużyn byli konsekwentni w realizowaniu swoich założeń przedmeczowych. Na boisku działo się wiele ciekawego, raz jeden raz drugi zespół popisywał się udanymi zagraniami, mimo solidnej defensywy rywala. Pierwsze dwie odsłony dla BALTICUSA i do przerwy prowadzenie różnicą 7 oczek. W przerwie można było zadawać sobie pytanie czy ZETBUD będzie stać na jeszcze większą motywację i odrobienie strat. Jednak trzecia kwarta nie pozostawiła złudzeń. Żelazna defensywa ZETBUDU odebrała chęci do dalszej gry zawodnikom BALTICUSA i pozwoliła na zdobycie w tej części meczy zaledwie 6 punktów, kiedy gracze ZETBUDU rzucili ich 23. Uzyskana dziesięciopunktowa przewaga wystarczyła do tego żeby kontrolować wynik spotkania, choć BALTICUS kilka razy zdołał zniwelować stratę do 4 punktów. Ostatecznie pierwsza porażka BALTICUSA stała się faktem, a ZETBUD pokazał, że w decydujących fragmentach sezonu będzie groźny dla każdego.

BALTICUS - ZETBUD 62:73 (18:17,22:16,6:23,16:17)

Najlepsi strzelcy:
BALTICUS: Wichniarz Ł. 20 (3), Kucharczyk K. 18 (2), Małetko A. 10 (1)
ZETBUD: Wasilewski P. 20 (3), Djuric M. 18 (2), Jasiński D. 15


Mecz MEGATOURU ze STARÓWKĄ to starcie na szczycie końca tabeli, wiec spotkanie przyniosło tez sporą dawkę emocji. MEGATOUR tradycyjnie rozpoczął z wysokiego C i wyglądało na to, że STARÓWKA mimo, że wzmocniona Gracjanem Dobriańskim (bardzo nieskuteczny w tym fragmencie gry) może tylko pomarzyć o triumfie. Dość wysoka wygrana na zbyt jednak uspokoiła poczynania MEGATOURU, a do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy STARÓWKI, rozkręcał się także Dobriański. W drugiej połowie jak niemal w każdym meczu MEGATOUR kompletnie zmienia swoją grę i to w złym kierunku, to bez zastanowienia zaczął wykorzystywać przeciwnik, który zaczął górować na parkiecie nie dając odetchnąć defensywie MEGATOURU. Efektem takiego obrotu spraw na parkiecie było objecie prowadzenia przez STARÓWKĘ przed ostatnią odsłoną spotkania. W czwartej kwarcie byliśmy świadkami wymiany ciosów z obu stron lecz lepszymi egzekutorami okazali się gracze STARÓWKI i to oni cieszyli się z wygranej.

MEGATOUR – STARÓWKA BASKET 76:83 (19:12,21:22,13:22,23:27)

Najlepsi strzelcy:
MEGATOUR: Kobyliński A. 33, Kowalczyk A. 23 (1), Skubisz J. 9
STARÓWKA: Dobriański G. 33 (5), Bukowiński M. 21 (2), Wiśniewski B. 12

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA

 

×
Reklama