×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Poprzedni tydzień to intensywna praca nad budową składu do kolejny sezon. Energa Kotwica podpisała cztery kontrakty. Trzech zawodników przedłużyło umowę z klubem. Pojawił się także nowy zawodnik podkoszowy.

Jest nim 25-letni Przemysław Wrona.  Nowy zawodnik to nominalny środkowy, którego brakowało w składzie.  Ostatni sezon Wrona spędził w Jamalex Polonii Leszno-trzeci zespół 1 ligi. W Lesznie grał średnio ponad 15 minut na mecz ze średnią 5,9 punktu, 4,9 zbiórki na mecz. Był to dla niego najlepszy sezon w karierze. W przeszłości występował on w Sokole Łańcut przez dwa sezony oraz w AZS Koszalin, w którym zadebiutował w Ekstraklasie.

Kontrakty przedłyżyli Łukasz Bodych, Daniel Grujić oraz Szymon Ryżek. Dla Łukasza i Daniela będzie to trzeci sezon w biało-niebieskich, natomiast dla Szymona drugi.

Łukasz Bodych podczas 2 sezonów spędzonych w Kołobrzegu (62 mecze) zdobywał średnio 11,69 pkt./mecz, 7,61 zbiórki/mecz, 1,66 asysty/mecz, 1,02 przechwytu/mecz, 0,68 bloku/mecz. Starszy z braci Bodychów to jeden z najlepszych zbierających ligi ostatnich dwóch sezonów. Mimo kilku ofert z innych klubów Łukasz postanowił kontynuować karierę w Kołobrzegu.

Daniel Grujić podczas 2 sezonów spędzonych w Kołobrzegu (55 meczów) zdobywał średnio 8,79 pkt./mecz, 4,58 zbiórki/mecz, 1,26 asysty/mecz, 0,85 przechwytu/mecz, 0,40 bloku/mecz. Końcówka poprzedniego sezonu dla Daniela była bardzo udana, zdobywał on średnio ponad 10 punktów na mecz pomagając drużynie w walce o utrzymanie.

Szymon Ryżek podczas jedynego sezonu w Kołobrzegu (36 meczów) zdobywał średnio 7,50 pkt./mecz, 2,50 zbiórki/mecz, 1,00 asysty/mecz, 0,70 przechwytu/mecz. Dla Szymona poprzedni sezon był niewątpliwie najlepszym sezonem w I lidze. Jak pokazują statystyki nasz rzucający z każdym sezonem coraz lepiej radzi sobie na zapleczu Energa Basket Ligi.
Komentarze  
+2 #1 Kazio 2018-06-19 01:50
Niska jakość droga redakcjo, niska. Tytuł:"cztery KONTAKTY...". Czy na pewno chodziło o kontakty? Już w pierwszym zdaniu"...budową składu do kolejny sezon..." Czyżby Kali się obudzić i zacząć pisać?

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA

 

×
Reklama