×

Rundę rewanżową Czarodzieje z Wydm rozpoczęli od spotkania z Biofarmem Basket Poznań., Mecz zapowiadał się trudny dla obydwóch zespołów, jednakże szala zwycięstwa przychyliła się na korzyść gości. Od pierwszej kwarty rywale postawili trudne warunki Kotwicy, która po słabym początku zaczęła gonić wynik. Dopiero w końcówce udało im się zbliżyć do przeciwnika. Drużyna gości prowadziła przez 38 minut, a Kotwica zaledwie 43 sekundy..

W drugiej odsłonie było podobnie, bowiem Biofarm ponownie odskoczył na 12 „oczek”. W przedostatniej kwarcie Kotwica sprawnie odrobiła straty dzięki dobrej dyspozycji Adriana Sulińskiego oraz Łukasza Bodycha. . Decydująca okazała się ostatnia kwarta. Przez dłuższy czas tylko Basket zwiększał swój wynik, w rezultacie przejmując niemal 20 punktowe prowadzenie. . W drużynie przeciwnej, dobre zawody rozegrali Marcin Flieger (22 punkty, 3x3, 3 zbiórki) oraz Mikołaj Kurpisz, który zanotował double-double (14 punktów i 11 zbiórek). .

W całym spotkaniu stosunek zbiórek wyniósł 35:37, asyst 16:12, a ponadto popełniliśmy o 5 strat więcej. Koszykarze Energa Kotwicy byli zdecydowanie mniej skuteczni w rzutach osobistych- trafili tylko 11/20, natomiast Biofarm Basket 23/27. . Na boisku zabrakło Patryka Przyborowskiego, który leczy uraz kostki, oraz Szymona Ryżka, który nie mógł wziąć udziału w meczu ze względu na wcześniejsze przewinienia. .

Energa Kotwica Kołobrzeg- Biofarm Basket Poznań 71:68 (20:25, 21:21, 20:13, 10:27). .

Punkty dla Kotwicy zdobywali: Ł.Bodych 17, D.Janiak 16, A.Suliński 15, P.Wrona 9, J.Stanios 7, J.Zalewski 6, P.Lasota 1, D.Grujić 0, G.Dobriański 0, K.Izraelski 0.