×

Piłkarze Chemika Police zdobyli Puchar Polski Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. W rozegranym we wtorek finałowym spotkaniu pokonali Kotwicę Kołobrzeg 3:2 (3:1).

Spotkanie było godne finału. Mecz stał na dobrym poziomie, był emocjonujący i trzymał w napięciu do ostatnich chwil. - Częściej chciałby się oglądać takie spotkania na naszych boiskach. Kibice obejrzeli dobre widowisko. Przyznam, że byłem pod wrażeniem gry policzan, zwłaszcza w pierwszej połowie. Bardzo zaimponował mi Bartosz Ława. Mimo 40 lat wciąż utrzymuje wysoką formę. Młodzi piłkarze Chemika mają się od kogo uczyć - powiedział prezes ZZPN Jan Bednarek.

Policzanie od początku zdecydowanie zaatakowali i już w drugiej minucie objęli prowadzenie Kotwica wyrównała w 10 minucie, ale gospodarzy taki obrót sprawy wcale nie podłamał. Chemik zaatakował ze zdwojoną energią i jeszcze do przerwy zdobył dwie bramki. A mógł więcej.

Po przerwie Kotwica osiągnęła przewagę, ale dobrze grający w defensywie gospodarze nie pozwalali na stwarzanie zagrożenia pod bramką dobrze dysponowanego Stasiaka. Goście zdołali zdobyć kontaktową bramkę w 89 minucie, ale na więcej nie było już ich stać.

Zdobycie Pucharu przez Chemik należy uznać za niespodziankę. Policzanie jeszcze rok temu grali przecież w klasie okręgowej, a Kotwica rywalizuje o najwyższe miejsce.  W nagrodę Chemik otrzymał nagrodę od PZPN w wysokości 40 tysięcy złotych. Kotwica otrzymała 20 tysięcy złotych: po 10 tysięcy od PZPN i ZZPN.

- Po meczu policzanie zaprosili Kotwicę na wspólną kolację. Chciałbym podkreślić ten gest Chemika. Po meczu, gdy emocje już opadną, powinniśmy stanowić jedną piłkarską rodzinę. I tak właśnie było w Policach - dodał Bednarek.

Chemik Police - Kotwica Kołobrzeg 3:2 (3:1)

Bramki: Midzio 2 (2, 24), Wowczenko (37) - Wolny (10), Szynka (90-karny)

Chemik: Sasiak - Odlanicki-Poczobut (85 Ziółkowski), Janicki, Wiejkuć, Szewczykowski, M. Kowalczyk, Midzio (90 D. Kowalczyk), Ława, Protesenko, Kapelusz (30 Kraśnicki, 88 Białek), Wowczenko

Kotwica: Zacharski - Marszałek, Kieruzel, Szur, Dorosz, Szynka, Wojtasiak (46 Retlewski), Nowak (78 Chyła), Trojanowski (74 Kaczor), Wolny, Ciarkowski (54 Kuśmierek)