×

Prowadzona przez Jacka Magierę reprezentacja Polski do lat 19 przegrała 1:3 w pierwszym z dwóch zaplanowanych meczów towarzyskich z Danią. Spotkania zostało rozegrane na stadionie im. Sebastiana Karpiniuka.

Losy tego towarzyskiego pojedynku zostały rozstrzygnięte praktycznie w pierwszej połowie. Młodzi piłkarze z Danii lepiej rozgrywali piłkę na boisku czego efektem była swobodna gra i 3 gole po pierwszych 45 minutach. Do siatki Bartosza Neugebauera trafiali odpowiednio Mads Kristian Hansen, Tochi Phil Chukwuani, Mathias Damm Kvistgaarden.

Druga odsłona meczu to już bardziej wyrównana gra w środku boiska. Po czterech zmianach przeprowadzonych w przerwie, Polska zagrała odważniej. Efektem tego było zdobycie honorowego gola w 74. minucie. Jego autorem był Dawid Kocyła obecny napastnik Wisły Płock.

Warto również dodać, że Jacek Magiera w meczu rozgrywanym na kołobrzeskim stadionie nie mógł skorzystać z kilku powołanych zawodników. AS Roma zablokowała przylot na zgrupowanie Nicoli Zalewskiego, a z powodu wykrycia zakażenia koronawirusem do domów zostali odesłani Szymon Włodarczyk i Ariel Mosór.

Polska – Dania 1:3 (0:3)

Gole: Kocyła 74 – Hansen 3, Chukwuani 20, Kvistgaarden 43

Polska: 1.Bartosz Neugebauer (46, 22.Gabriel Kobylak) – 4.Łukasz Bejger, 19.Oskar Krzyżak (46, 5.Patryk Peda), 21.Jakub Niewiadomski – 23.Arkadiusz Pyrka (68, 13.Jakub Iskra), 6.Jan Biegański (46, 8.Daniel Dudziński), 17.Jakub Kałuziński (77, 16.Adam Ratajczyk), 10.Michał Rakoczy, 7.Daniel Szelągowski (84, 14.Bartosz Zynek) –11.Filip Marchwiński, 18.Aleksander Buksa (46, 9.Dawid Kocyła).

Dania: 1.Jonathan Aegidius – 2.Mathias Voss (69, 15.Jacob Haar), 3.Thomas Kristensen (78, 4.Daniel Obbekjaer), 19.Robin Ostrom (69, 5.Lucas Lykkegard), 18.Kristoffer Lund – 8.Mads Hansen, 7.Olivier Sorensen (78, 12.Willian Vick), 6.Tochi Chukwuani (69, 17.Olivier Jensen) – 9.Tobias Bech (69. 13.Marcus Hannesbo), 10.Mathias Kvistgaarden (78, 14.Frederik Christensen), 11.Aral Simsir (68, 20.Alexander Lind).