×

Bardzo dobry mecz rozegrały podopieczne Łukasza Krymowskiego. W sobotę zawodniczki AP Kotwica pokonały na wyjeździe drużynę rezerw Śląska Wrocław 1:2.
Pierwsza połowa sobotniego spotkania była bardzo wyrównana, widać było jednak w zespole Śląska przewagę w tyłach, gdzie dominowała bramkarka i dwie obrończynie z ekstraligowej kadry Śląska.

Piłkarką AP ciężko było przebić się w ofensywie, za to zawodniczki Śląska, widząc pewność z tyłu, śmiało poczynała sobie w ataku. Efektem tego była bramka w 30 minucie spotkania.

W przerwie Śląsk dokonał trzech zmian, a boisko opuściły wszystkie trzy ekstraligowe zawodniczki, co oznaczało dla kołobrzeżanek teoretycznie łatwiejszą drogę do bramki wrocławianek. Tym razem z teorią szybko pokryła się praktyka, kiedy Iga Chmielewska wyprzedziła bramkarkę w rogu pola karnego i lobem uprzedzając obronę Śląska trafiła do bramki.

Cała druga połowa to przewaga kołobrzeżanek w grze i konstruowanych akcjach, kilka razy było blisko ale zabrakło wykończenia. W końcówce spotkania, gdy wrocławianki szykowały się już powoli do dopisania sobie punktu, Kinga Kosakowska znalazła miejsce na 25 metrze i uderzyła na bramkę rywalek. Golkiperka Śląska miała co prawda piłkę na ręce, ale zasięgu starczyło jej jedynie na zbicie piłki trochę bliżej słupka.

ŚLĄSK II WROCŁAW vs AP KOTWICA KOŁOBRZEG 1:2

Bramki:

30' 1-0 Matuszewska
54' 1-1 Chmielewska
87' 1-2 Kosakowska

Skład:

#1 Zaklika - #4 Biskupska, #18 Wziątek, #8 Szczygielska, #11 Włodarczyk, #16 Tabaczyk, #20 Krakowska, #15 Chmielewska, #14 Kosakowska, #9 Fidos, #19 Fecycz

Zmiany:

60' Janik -> Tabaczyk
71' Falborska -> Fecycz