×

Krótko potrwała przygoda piłkarek Kotwicy Kołobrzeg z Pucharem Polski, jednak porażka była wliczona w cenę, bo przyjechała do miasta nad Parsętą aktualnie szósta drużyna Ekstraligi – KU AZS UJ Kraków – Jagiellonki.

Piłkarki z południa Polski  przyjechały najmocniejszym możliwym składem, dokonując jedynie małych rotacji między pierwszą jedenastką a ławką rezerwowych. W barwach "biało-niebieskich"  zabrakło Patrycji Falborskiej, którą zatrzymały obowiązki służbowe.

Plan na ten mecz według trenera AP był teoretycznie prosty – odciąć przeciwnika od pola karnego i czaić się na kontry. W pierwszej połowie  założenia  działały dobrze, ale i tak zespół z Krakowa strzelił Kotwicy  dwie bramki. Pierwsza to dzieło czystego przypadku, kiedy dośrodkowującej prawie spod linii końcowej Weronika Wójcik piłka zeszła w taki sposób, że zaskoczyła wychodzącą do dośrodkowania Klaudię Zaklika i wpadła przy krótkim słupku. Druga bramka to dośrodkowanie na głowę Katarzyny Daleszczyk, i celny strzał przy długim słupku.

Drugą połowę rozpoczęła znów Katarzyna Daleszczyk, zaskakując golikperkę Kotwicy dalekim strzałem z rzutu wolnego. Po tej bramce kołobrzeska  drużyna podeszła dość wysoko, spychając Jagiellonki do defensywy. Kilka odbiorów na połowie przeciwniczek i kontr nie przyniosło jednak oczekiwanego efektu, za to krakowianki z czasem odzyskały swój rytm.

Trzy ostatnie gole Kotwica straciła pod koniec meczu, kiedy już tak naprawdę kołobrzeżankom  brakło sił w obronie i w decydujących momentach wykorzystały to zawodniczki z Krakowa.

AP KOTWICA KOŁOBRZEG vs AZ UJ KRAKÓW 0:6

Bramki:
20′ 0-1 Wójcik
38′ 0-2 Daleszczyk
50′ 0-3 Daleszczyk
71′ 0-4 Gec
73′ 0-5 Bryzek
80′ 0-6 Gec

Skład: #1 Zaklika – #4 Biskupska, #3 Janik, #18 Wziątek, #11 Włodarczyk, #20 Krakowska, #15 Chmielewska, #8 Szczygielska, #14 Kosakowska, #19 Fecycz, #9 Fidos

Zmiany:
70′ #6 Szczepańska -> Kosakowska
70′ #16 Tabaczyk -> Szczygielska
80′ #17 Kowalczuk -> Chmielewska
85′ #2 Możdżonek -> Krakowska