×

"Biało-niebiescy", pod wodzą nowego trenera, rozegrali pierwszy w tym roku mecz kontrolny. W sobotę na euroboisku w Koszalinie pokonali ligowego rywala, zespół Bałtyku 2:0.

Mecz rozgrywany był w trudnych warunkach pogodowych. Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga Kotwicy. Wysoka kultura gry, jakość i szybkość rozgrywania akcji sprawiły, że kołobrzeżanie już w pierwszych 45 minutach ustalili wynik spotkania. Najpierw do bramki rywali trafił w 8. minucie trafił Słowak, Ondrej Jakubov. Drugą bramkę dla podopiecznych Piotra Zajączkowskiego w 43 minucie zdobył nowy nabytek Kotwicy, Krzysztof Gancarczyk.

II połowa meczu była bardziej wyrównana, warto jednak zaznaczyć, że po zmianach w przerwie meczu, o sile zespołu stanowili w większości chłopcy z rocznika 01-03.

Kotwica rozpoczęła przygotowania z początkiem stycznia. Sztab trenerski przygotował piłkarzom trzy jednostki treningowe na każdy dzień. Zajęcia odbywały się na plaży, hali sportowej, siłowni i boisku. Główny akcent został położony na wytrzymałość ogólną, na boisku drużyna pracowała nad schematami rozegrań oraz udoskonalała stałe fragmenty gry. Zostały rozegrane dwie gry wewnętrzne na które zaproszenie dostało kilku zawodników z II zespołu MKP. Za to od początku przygotowań trenują z zespołem Dominik Szczerba, Jakub Zieliński i Patryk Trzaskoma, wszyscy z rocznika 02, na co dzień grający w Rezerwach MKP. Są to kolejni młodzi kołobrzeżanie w szerokiej kadrze I zespołu, po Kacprze Aleksiuku i Mateuszu Szymańskim. W czasie trwania obozu trenerzy obserwowali kilku testowanych zawodników, a ostatecznym sprawdzianem dla nich była gra kontrolna z Bałtykiem Koszalin.

Jak na razie udało się podpisać kontrakty z braćmi: Krzysztofem Gancarczyk (ostatnio Moto Jelcz Oława) i Januszem Gancarczyk (Moto Jelcz Oława) oraz Arturem Gieragą (Sokół Aleksandrów Łódzki) i Łukaszem Staroniem (Polonia Środa Śląska).

Kolejny sparing kołobrzeżanie rozegrają już 30 stycznia. Na tę chwilę nie wiadomo kto będzie rywalem Kotwicy.