×

Remisem 1:1 zakończyły się niedzielne spotkanie wyjazdowe w Skolwinie. W ramach rozgrywek III ligi grupy 2. Kotwica grała tam z miejscowym Skolwinem. Podopieczni duetu Polakowski-Chwastek przystąpili do tego meczu bardziej skoncentrowani i od pierwszych minut zaczęli przeprowadzać ataki na bramkę kołobrzezan. Nqa szczęście były one nieskuteczne aż do 27 minuty.

Podczas dośrodkowania rywali na bramkę Zacharskiego, jeden z zawodników Kotwicy zablokował piłkę ręką we własnym polu karnymA Arbiter zmuszony był wskazać wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł Adam Nagórski i podcinką oszukał interweniującego golkeapera "biało-niebieskich". Po straconej bramce to podopieczni Sławomira Suchomskiego przystąpili do ataków. Doskonała okazja do zdobycia gola nadarzyła się tuż przed przerwą. Niestety piłkę posłaną z rzutu wolnego  przez napastnika Kotwicy przeniósł minimalnie nad poprzeczką bramkarz gospodarzy.

Druga połowa rozpoczęła się idealnie dla "Biało-niebieskich". Dwie minuty po przerwie Dawid Retlewski,  po zespołowej akcji wpakował piłkę do bramki Świtu. Później gra uspokoiła si.  Ostatnie trzy kwadranse pojedynku derbowego nie były już toczne w tak wysokim tempie jak pierwsza połowa. Świtowcy choć mieli w tej części gry swoje okazje, to wyraźnie przygaśli.  Kotwica też nie mogła się odnaleźć i rzadko kiedy przeprowadzał ataki pod bramką rywala. Ostatecznie pojedynek zakończył się podziałem punktów.

Po niedzielnym spotkaniu pozostaje spory niedosyt. Dla "biało-niebieskich" utrata punktów w Skolwinie oznacza raczej odłożenie marzeń o awansie, gdyż do lidera rozgrywek na chwile obecną traci już 9 punktów.

ŚWIT SZCZECIN - KOTWICA KOŁOBRZEG 1:1(1:0)
1:0 Adam Nagórski 28’ k
1:1 Dawid Retlewski 47’

Świt: Matłoka - Bil, Mach, Kosacki, Wyganowski - Emche (58’ Peda), Wojdak, Szczepanik O. (62’ Szczepanik G.), Zieliński, Krawiec (87’ Podstawski) - Nagórski (70’ Nwaogu).

Kotwica: Zacharski - Szynka (62’ Peroński), Dorosh, Szur, Marszałek - Kowalik, Deja, Wolny (69’ Kaczor), Kuśmierek (86’ Bartkowiak) - Cierkowski, Retlewski.