×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Gmina Kołobrzeg jest jedną z pierwszych gmin na ternie powiatu kołobrzeskiego, w której wystartował ten program. Dzięki niemu znacznie wzrośnie poczucie bezpieczeństwa na początku dziewięciu starszych mieszkańców tej gminy. Wszystko za sprawą akcji „Teleopieka dla potrzebujących mieszkańców Gminy Kołobrzeg”. W ramach programu seniorzy od urzędników zestaw telefon i bransoletkę z przyciskiem. Jego wciśnięcie wyśle sygnał do dyżurnego, że dzieje się coś niedobrego. Ten natychmiast zadzwoni, a jeżeli połączenie nie zostanie odebrane zostanie zaalarmowana rodzina i służby.

Podstawową misją teleopieki jest podniesienie poczucia bezpieczeństwa osób chorych i niepełnosprawnych, przebywających stale lub czasowo w domu. W pierwszej kolejności program ma służyć osobom samotnym, przewlekle chorym obawiającym się braku dostępu do podstawowej opieki w nagłej potrzebie. Jest również optymalnym rozwiązaniem dla osób starszych, które chcą pozostać w swoich domach zamiast przeprowadzić się do placówek opieki zbiorowej.

Więcej informacji na temat nowego Programu Pilotażowego udzielają pracownicy socjalni Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kołobrzegu ul. Trzebiatowskiej 48 b, tel. 94 35 425 98. Urzędnicy mają nadzieję, że nowa forma pomocy wprowadzona w gminie Kołobrzeg ułatwi życie i podniesie poczucie bezpieczeństwa mieszkańców i ich rodzin.
Komentarze  
+12 #1 mysliwiec 2017-07-06 16:48
Jeśli pod jakimś artykułem dajecie mozliwośc internautom, by umieszczali swoje komentarze a krótko potem odbieracie im ją, blokując komentarze, to własciwie na co liczycie? Czy może na to, że wszyscy zachowają pewien poziom? Przepraszam ale ja czegoś takiego nie rozumiem. Zauważyłem, że dośc często blokujecie mozliwośc komentowania . Może warto byłoby całkowicie zrezygnowac z mozliwości komentowania. Tak będzie prościej.
Cytować
+4 #2 seniorita 2017-07-07 11:26
gdzie sie mam zameldowac po taką bransoletkę.Jestem w sumie zdrowa ,ale już wiekowa.....
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

Aktualności

Sport

Region

Szkoły i przedszkola

 

×
Reklama