×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
VIII Kołobrzeski Festiwal Filmowy „Suspense Film Festival” odbędzie się w dniach 28-30 czerwca. Podczas Festiwalu po raz piąty zostanie zorganizowany jedyny w Polsce i jeden z niewielu w Europie międzynarodowy konkurs na najlepszy europejski film sensacyjny „Suspense Film Competition”.

Kalendarz festiwalowych projekcji składać się będzie z pokazów filmów konkursowych oraz tradycyjnie – z przeglądu emocjonujących sensacyjnych polskich i europejskich produkcji. Projekcje festiwalowe w dniach 28-30 lipca odbędą się w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu. W programie VIII edycji Festiwalu znajdą się najnowsze polskie filmy sensacyjne, nie zabraknie również europejskich produkcji.

Osobną sekcję stanowić będą filmy zakwalifikowane do konkursu na najlepszy europejski film sensacyjny „Suspense Film Competition”. W konkursie weźmie udział 6 premierowych filmów z różnych europejskich krajów, które powalczą o statuetkę „Golden Seahorse”. Kontynuując cieszącą się popularnością tradycję burzliwych dyskusji o filmach, widzowie ponownie zostaną zaproszeni na Kino Konesera i ciekawą rozmowę z Tomaszem Raczkiem po seansie „Przedszkolanki” w reż. Sary Colangelo.

Po raz kolejny w ramach Festiwalu odbędzie się także konkurs dla młodych twórców „First Shot”. W konkursie weźmie udział 10 krótkometrażowych filmów fabularnych, które zostaną zaprezentowane w Kołobrzegu. Młodzi filmowcy ocenieni będą na podstawie sprawności warsztatowej reżysera filmu i twórczego wykorzystania elementów kina gatunkowego. Wieczorami i nocą organizatorzy zapraszają na plenerowe seanse z cyklu Kino Emocji. Jak co roku Kołobrzeg gościć będzie reżyserów, aktorów i twórców filmowych z Polski i zza granicy. Partnerami Kołobrzeg Suspense Film Festiwal jest Miasto Kołobrzeg, Województwo Zachodniopomorskie, Zdrojowa Invest & Hotels, Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

Więcej informacji na temat wydarzenia:

• Suspenseff.pl
• Facebook.com/SuspenseFilmFestival
• Instagram.com/suspense_film_festival
Komentarze  
+2 #1 2tejszy 2019-06-04 13:39
zdecydujcie się - festiwal w czerwcu czy w lipcu?
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

Aktualności

Sport

Region

Szkoły i przedszkola

 

×
Reklama