Sieć obiektów rekreacyjno-wypoczynkowych Holiday Park & Resort jest drugim, po Energylandii, największym beneficjentem programu bon turystyczny. Dwa, z sześciu obiektów tej popularnej nadmorskiej sieciówki, znajdują się w powiecie kołobrzeskim; Grzybowie i Ustroniu Morskim. Województwo zachodniopomorskie jest obecnie na trzecim miejscu wśród regionów, gdzie najchętniej wydawano pieniądze z rządowego programu.
Listę największych beneficjentów bonu udostępnił Zakład Ubezpieczeń Społecznych serwisowi Prawo.pl. Wynika z niej, że największą kwotę za bony wydano w Energylandii – aż 69 mln zł. Na drugim miejscu jest właśnie Holiday Park & Resort, który otrzymał, w ramach programu, kwotę dużo niższą, ale również imponującą – 18, 6 mln złotych. Sieć ma swoje obiekty w nadmorskich miejscowościach; Mielnie, Niechorzu, Pobierowie, Rowach, Grzybowie i Ustroniu Morskim.
Z kolei portal turystyczny zacnenocowanie.pl udostępnił zestawienie wykorzystania bonów turystycznych w poszczególnych województwach za okres 01.01.21 do końca sierpnia tego roku. Wynika z niego, że w Zachodniopomorskiem wydano kwotę 263 856 703, 83 zł, co daje nam trzecie miejsce wśród regionów, gdzie najchętniej wydawano rządowe pieniądze z programu. Przed nami jest województwo małopolskie – 301 083 920, 56 zł (liczba bonów 435186) oraz pomorskie – 295 255 729,47 zł (więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj –https://zacnenocowanie.com.pl/z-bonem-turystycznym-najczesciej-w-malopolskie/ )
W powiecie kołobrzeskim, na liście podmiotów, w których można płacić bonem turystycznym znajduje się ponad 1000 firm. Środki z programu można wykorzystać do marca następnego roku.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze