Reklama

 

 



Ceny biletów Komunikacji Miejskiej w górę. Kto zapłaci więcej?

Od nowego roku drożeje wszystko, również bilety Komunikacji Miejskiej. Więcej zapłacą osoby, które nie posiadają Karty Mieszkańca oraz mieszkańcy gmin wiejskich Kołobrzeg i Dygowo, z którymi spółka ma podpisaną umowę. Mieszkańcy Kołobrzegu posiadający Kartę Mieszkańca z przejazdów autobusami miejskimi korzystają za darmo i tutaj nic się nie zmieni.

Nowe stawki zaczną obowiązywać od marca. Jak będą się kształtowały? Za bilet normalny trzeba będzie zapłacić o 80 groszy więcej (z 3,20 zł na 4,00zł) a za bilet tzw. krótkiego przejazdu o 30 gr więcej (z 1,70 zł do 2,00 zł).  Podrożeje 
również bilet nocny, który do tej pory kosztował 7 zł. Po podwyżce zapłacić za niego trzeba będzie równe 8 zł.

Więcej za przejazdy zapłacą również mieszkańcy gminy wiejskiej Kołobrzeg i gminy Dygowo. Na liniach do miejscowości: Budzistowo, Korzystno, Zieleniewo, Rościęcino i Grzybowo bilet normalny będzie o 80 groszy droższy niż dotychczas (z 3,80 zł na 4,60 zł). Z kolei mieszkańcy Gminy Dygowo za przejazd do miejscowości Pustary zapłacą 6,20 zł. 
Jak informuje Michał Jaczyński, prezes kołobrzeskiej KM, podwyżka cen biletów związana jest z rosnącymi kosztami działaności spółki. Decyzja o podwyższeniu obowiązujących cen została podjęta podczas ostatniej sesji Rady Miasta.
 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 21/01/2025 09:10
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

 


Reklama

Wideo e-kg.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości