Tylko do 6 grudnia stowarzyszenia i fundacje z Kołobrzegu mogą składać wnioski o dofinansowanie swoich zadań i projektów w 2023 roku. Na ten cel kołobrzeski magistrat z kasy przeznaczy łącznie kwotę 460.000,00 zł. Podzielono ją na dwie pule.

Na zadania związane z kulturą, sztuką, ochroną dóbr kultury i dziedzictwa narodowego przewidziano kwotę 300.000,00 zł. Z kolei na inicjatywy związane z upowszechnianiem i wspieraniem kultury fizycznej miasto przeznaczy 160.000,00 zł.
Z pierwszej puli wsparte zostaną projekty mające na celu popularyzację twórczości miejskich artystów poprzez wydawnictwa, wystawy, wieczory autorskie. Na dofinansowania mogą liczyć również projekty dotyczące wydarzeń artystycznych, uroczystości upamiętniających wydarzenia związane z historią i tradycją miasta oraz organizację koncertów, festiwali, przeglądów, wystaw o zasięgu lokalnym, regionalnym, krajowym i międzynarodowym na terenie miasta oraz udziału w wydarzeniach kulturalnych poza Kołobrzegiem.
Z kolei z drugiej puli dofinansowane zostaną projekty związane z organizacją imprez sportowo – rekreacyjnych o zasięgu lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym o istotnym znaczeniu dla rozwoju różnych dyscyplin sportowych.
Wnioski można składać w formie elektronicznej przez generator wniosków: https://www.witkac.pl/public/#/Urzad/Dep/812 najpóźniej do 6 grudnia br. Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu zaplanowano najpóźniej do do 10 stycznia 2023 r.


Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze