To jest już II przetarg na zbycie tych atrakcyjnych nieruchomości w uzdrowiskowej części Kołobrzegu. Czy znajdzie się chętny? Nie wiadomo bo cena jednej z nich powala na kolana.


Na sprzedaż są trzy działki nad morzem w Kołobrzegu, przy ul. Franciszka Morawskiego odpowiednio o powierzchni: 0,6796, 0,6795 oraz 1,3778 ha. . Zainteresowani nabyciem tej ostatniej muszą wpłacić na konto miejskiego ratusza wadium w wysokości 3,32 mln zł.
Z zamieszczonych w Biuletynie informacji Publicznej wynika, że cena wywoławcza za nieruchomość o powierzchni 0,6796 ha (nr. działki 38/7) wynosi 16.360.000,- brutto. Działka przy tej samej ulicy o powierzchni 0,6795 ha (nr działki 66) zaczynać się będzie od ceny 16.530.000,- brutto.
Najwięcej zapłaci chętny za działkę o numerze 31/2 i powierzchni 1,37 ha. Tu cena wywoławcza wynosi 33.170.000,- brutto
Jak wynika z planów zagospodarowania przestrzennego na każdej z działek, może tam powstać budynek o wysokości nie wyższej niż 20 m z przeznaczeniem pod usługi turystyczne lub uzdrowiskowe. Dopuszczalne są również obiekt i urządzenia sportowo-rekreacyjne.
Nabywca każdej z wystawionych działek wedle wytycznych urzędników będzie miał 36 miesięcy na rozpoczęcie budowy, za które uważa się wybudowanie fundamentów budynku oraz 60 miesięcy na zakończenie zagospodarowania, za które uważa się wybudowanie budynku w stanie surowym zamkniętym, licząc od dnia podpisania aktu notarialnego przenoszącego własność.
Nieograniczony przetarg ustny na zbycie wszystkich nieruchomości zaplanowano 27 stycznia przeszłego roku w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Kołobrzegu o godzinie 11.00


Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze