Nasz Czytelnik był świadkiem niebezpiecznej sytuacji. Otóż zobaczył i nagrał dwie jadące na hulajnodze osoby. Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że kierowca i pasażer hulajnogi przemierzali rondo przy galerii Karuzela niczym pełnoprawni użytkownicy ruchu drogowego, czyli tak, jakby jechali samochodem.
Przypomnijmy, że tego rodzaju zachowanie jest niedopuszczalne – hulajnogą można poruszać się jedynie po ścieżce rowerowej lub po jezdni – tylko wtedy jeśli obowiązuje na niej ograniczenie prędkości do 30km/h. Ostatecznie można również skorzystać z chodnika, ale tylko pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności i dostosowania prędkości do pieszych. Mężczyzna jadący hulajnogą złamał także zakaz przewożenia pasażerów.
Jak zrelacjonował nam autor nagrania, hulajnoga oddaliła się w stronę drogi S6... Całą sytuację możecie zobaczyć na nagraniu, które otrzymaliśmy.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze