Pierwszy budynek na osiedlu Witkowice jest już gotowy. W związku z tym w czwartek odbyła się konferencja z udziałem władz miasta i radnych miejskich. - Wszystkich, którzy zapłacili kaucję zapraszam od jutra na podpisanie umowy – powiedział Robert Cieciora, prezes KTBS-ów.
W nowo oddanym budynku znajduje się ogółem 31 mieszkań z czego: sześć to 3-pokojowe, siedem to kawalerki, a pozostałe – 2-pokojowe. Co ważne, jak poinformowała podczas briefingu, prezydent Anna Mieczkowska, czynsze za mieszkania mogą być jeszcze tańsze – urząd zamierza już od stycznia uruchomić specjalną platformę i pośredniczyć o kolejne dofinansowania dla lokatorów, tym razem z Banku Gospodarstwa Krajowego. Przypomnijmy: obecnie za m2 wynajmujący zapłacą 35 zł, resztę dofinansuje miasto. Z BGK będzie możliwe uzyskanie jeszcze większych bonifikat, nawet dodatkowe 6,79 zł na m2.
Posłuchajcie konferencji i zobaczcie, jak mieszkania wyglądają wewnątrz.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze