Reklama

 

 



Kółka Olimpijskie dla kołobrzeżanek

26/04/2022 12:48

Tegoroczne wojewódzkie uroczystości Dni Olimpijczyka odbyły się 22 kwietnia w Szczecinie. Organizatorem uroczystości była Zachodniopomorska Rada Olimpijska przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, Szczecińskiego Klubu Olimpijczyka oraz Szkoły Podstawowej nr 16 w Szczecinie.

 

Uroczysta gala rozpoczęła się koncertem młodzieżowej orkiestry dętej Klubu 13 Muz w Szczecinie. Następnie odbyły się prezentacje szkół sportowych, Klubów Olimpijczyka i klubów sportowych z całego województwa. Główną częścią uroczystości była ceremonia olimpijska, podczas której wręczone zostały wyróżnienia i odznaczenia. Polski Komitet Olimpijski przyznał odznaczenia trzem kołobrzeskim sportsmenkom:

żeglarce Małgorzacie Górnisiewicz z I Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. Mikołaja Kopernika – III-cie Kółko Olimpijskie, lekkoatletce Natalii Tobiasz z Zespołu Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza – II-gie Kółko Olimpijskie, ekkoatletce Annie Hrycyk z I Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. Mikołaja Kopernika – III-cie Kółko Olimpijskie.

Wśród osób wyróżnionych znalazł się również starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski, który podczas gali otrzymał Srebrny Medal „Za zasługi dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego”, przyznany przez Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzeja Kraśnickiego.

Na uroczystościach Kółko Olimpijskie osobiście odebrała Małgorzata Górnisiewicz. Dwa pozostałe odznaczenia starosta Tomasz Tamborski wręczy podczas akademii zakończenia roku szkolnego klas maturalnych w najbliższy piątek.

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

 


Reklama

Wideo e-kg.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości