Reklama

 

 



Koniec sprawy Gryfa. Jest ugoda między starostwem a dzierżawcami obiektu

10/06/2022 12:55

W piątek 10 czerwca odbyło się posiedzenie Sądu Okręgowego w Koszalinie, którego wynikiem jest ugoda między zarządem powiatu a (nie)doszłymi właścicielami sanatorium Gryf. Jak twierdzi Jarosław Dembski, przedstawiciel spółki Centrum Rehabilitacji i Odnowy Biologicznej „udało się osiągnąć kompromis, który satysfakcjonuje obie strony”. - Wszystkie warunki, które narzuciliśmy w ugodzie zostały zatwierdzone – napisał nam wicestarosta Jacek Kuś,

 

Oznacza to, że powiat i spółka, znalazły rozwiązanie w sprawie spornego VAT-u o który toczył się spór. Przypomnijmy; w 2020 roku w wyniku, ogłoszonego, przez Starostwo Powiatowe, przetargu Gryf został sprzedany spółce Centrum Rehabilitacji i Odnowy Biologicznej. Do podpisania umowy jednak nie doszło, ponieważ firma zgłosiła wątpliwości w sprawie opodatkowania zakupu nieruchomości – chodziło o 7 mln złotych.

 

Urząd otrzyma za obiekt 40 mln zł.

 

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

 


Reklama

Wideo e-kg.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości