W piątek 10 czerwca odbyło się posiedzenie Sądu Okręgowego w Koszalinie, którego wynikiem jest ugoda między zarządem powiatu a (nie)doszłymi właścicielami sanatorium Gryf. Jak twierdzi Jarosław Dembski, przedstawiciel spółki Centrum Rehabilitacji i Odnowy Biologicznej „udało się osiągnąć kompromis, który satysfakcjonuje obie strony”. - Wszystkie warunki, które narzuciliśmy w ugodzie zostały zatwierdzone – napisał nam wicestarosta Jacek Kuś,

Oznacza to, że powiat i spółka, znalazły rozwiązanie w sprawie spornego VAT-u o który toczył się spór. Przypomnijmy; w 2020 roku w wyniku, ogłoszonego, przez Starostwo Powiatowe, przetargu Gryf został sprzedany spółce Centrum Rehabilitacji i Odnowy Biologicznej. Do podpisania umowy jednak nie doszło, ponieważ firma zgłosiła wątpliwości w sprawie opodatkowania zakupu nieruchomości – chodziło o 7 mln złotych.
Urząd otrzyma za obiekt 40 mln zł.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze