W miniony piątek minął termin przesyłania projektów na realizację przestrzennego napisu „Kołobrzeg”. Na miejski konkurs wpłynęło aż 20 prac, a może być ich jeszcze więcej.

Decyduje data stempla pocztowego, więc możliwe, że jeszcze we wtorek, a może nawet w środę, pojawią się zgłoszenia-projekty wysłane na ostatnią chwilę. Spośród nadesłanych prac najlepszą wyłoni zespół złożony z urzędników, m.in. plastyka miejskiego, ogrodnika miejskiego, architekta, a także przedstawiciele wniosku złożonego w ramach Budżetu Obywatelskiego. Przypomnijmy, że instalacja, która pojawi się na Skwerze kmdr. Mieszkowskiego, powstaje właśnie dzięki tej społecznej inicjatywie.
Jak będzie wyglądał napis przekonamy się już wkrótce, natomiast ogólne wytyczne zostały podane w treści konkursu. Litery mają być wysokie – do 3 metrów, przestrzenne i podświetlone. Oprócz tego powinny być osadzone na fundamencie, ale jednocześnie mobilne, aby nie było problemu z przeniesieniem ich w inne miejsce.
Ogłoszenie wyników zaplanowano najpóźniej do 25 kwietnia. Autor zwycięskiego projektu zostanie nagrodzony kwotą 20 tys. zł.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze