Reklama

 

 



Miłosz Sroczyński ponownie w Kołobrzegu

26/08/2019 06:36

I Koncert fortepianowy e-moll, Fryderyka Chopina, zabrzmi w 01.09 o godzinie 20 w kołobrzeskiej Bazylice.



Okazja jest wyjątkowa, koncert upamiętni 80 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Nie bez znaczenia jest też piątkowy sukces wykonania koncertu w ramach projektu „Muzyka Polska nad Bałtykiem" w Regionalnym Centrum Kultury. Miłosz Sroczyński, zauroczył publiczność swoim wykonaniem I Koncertu fortepianowego Chopina. Ciekawostką, jest to, że Miłosz jest obecnie w takim samym wieku, w jakim pisał swój koncert i wykonywał go Fryderyk Chopin, czyli w wieku 26 lat. Młody jest także skład Kołobrzeskiej Orkiestry Kameralnej i co również, nie bez znaczenia, w większości składający się z kobiet. Łącząc to z potencjałem dyrygentki, kołobrzeżanki Antoniny Poli Banaś, z każdym wykonaniem odnotowujemy rosnący poziom muzyki.


Przypomnijmy, zespół Kołobrzeskiej Orkiestry Kameralne zaczynał spokojnie od Pergolesiego, wielkopostnym wykonaniem jego Stabat Mater, później był przebojowy Vivaldi i „Cztery Pory Roku". Ostatni, piątkowy koncert (23.09.br.) to Chopin, Nowowiejski, Kilar i zróżnicowane nastroje, które orkiestrze udało się wyrazić i podbić nimi publiczność.


Trwa jeszcze ustalanie szczegółowego programu koncertu wrześniowego, ale już wiadomo, że w bazylice zabrzmi I koncert Chopina i poemat Feliksa Nowowiejskiego „Pożegnanie Ellenai" z recytacją kołobrzeskiego aktora Pracowni Teatralnej RCK-a, Jacka Daszkiewicza.


Początek 01.09 w niedzielę o godz.20.
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

 


Reklama

Wideo e-kg.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości