Regionalne Centrum Kultury zaprasza na niepowtarzalny i nie mający sobie równych noworoczny wieczór. W najbliższy piątek w sali widowiskowej placówki kulturalnej przy ul. Solnej 1 zaplanowano Noworoczny Koncert Wiedeński z Gwiazdami. Tego dnia kołobrzeżanie o godz.17.00 i 19.30 będą mogli zobaczyć unikalny międzynarodowy projekt muzyczny AVIP Group - Woytek Mrozek Production. Ten koncert to 120 minut raju dla uszu i duszy ! Giganci polskiej i europejskiej sceny operowej, operetkowej zaprezentują Państwu najpiękniejsze arie, duety i pieśni wiedeńskich kompozytorów i musicali. Bilety na to wyjątkowe wydarzenie w cenie 130 zł można jeszcze nabyć w kasach Regionalnego Centrum Kultury.
W programie udział wezmą międzynarodowi artyści – znani polskiej i międzynarodowej publiczności a wśród Agata Sava mezzosopran - solistka opery w Pradze, która koncertuje aktywnie na scenach całego świata takich jak: Chicago Philharmonic Hall, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Lucerne Concert Hall i wiele innych. Jest absolwentką Hohschule fur Musik w Monachium. Barbara Gutaj sopran, solistka Teatru Wielkiego w Poznaniu, wyróżniona prestiżową Teatralną Nagrodą Muzyczną im. Jana Kiepury w kategorii „Najlepszy Debiut” za debiut na deskach Mazowieckiego Teatru Muzycznego. Debiut w Teatrze Wielkim Poznaniu miał miejsce podczas premiery „Fausta” A. Radziwiłła w reżyserii Adama Hanuszkiewicza, gdzie jej rolę Małgorzaty Józef Kański w „Ruchu muzycznym” określił jako „operowe odkrycie sezonu”.
Nazar Tatsyshyn - tenor niezaprzeczalnym numerem jeden wśród tenorów młodego pokolenia. Solista obdarzony pięknym głosem śpiewającym w najlepszej tradycji włoskiego Bel Canta jest solistą Opery Narodowej w Budapeszcie. Andrzej Witlewski aktor, wokalista - bas od lat współpracuje z wieloma instyucjami kultury polskiej. Koncert uświetni swoim udziałem niezwykły wirtuoz skrzypiec Marjan Lomaha, który ostatnie 3 lata spędził w Japonii koncertując w każdej sali koncertowej tego kraju. Lomaha koncertował również m.in.: w Filharmonii Berlińskiej, Concertgebow w Amsterdamie, w lipskim Gewandhaus. W tym roku wystąpi w Polsce. W jego wykonaniu usłyszymy wirtuozowskie parafrazy ze Skrzypka na dachu, Czardasza Montiego, utwory z repertuaru Roby Lakatosa.
Całość koncertu poprowadzi znany światowej publiczności dyrygent i wirtuoz klarnetu Maestro Woytek Mrozek, który aktywnie koncertuje na całym świecie. "..Mrozek należy do grona poszukiwanych na świecie artystów..." napisała Süddeutsche Zeitung w Monachium. Artysta słynie z niekonwencjonalnych pomysłów i nieposkromionej wyobraźni.
Artyści przeniosą słuchaczy do ojczyzny walca prezentując niezwykły kunszt wokalny i instrumentalny. Ta niezwykła gala będzie wzbogacona wirtuozerskim tańcem par tanecznych, barwnymi kreacjami i bogatą choreografią, co pozwoli na doświadczenie wielu doznań artystycznych w iście książęcym stylu. Pary taneczne to soliści Narodowego Teatru Opery i Baletu we Lwowie. W ten magiczny wieczór zabrzmią największe przeboje Króla walca Johanna Straussa takie jak uwertura z Zemsty Nietoperza, Keiser Marsz, Marsz Radezki, walc „Nad pięknym modrym Dunajem”, „Odgłosy wiosny” a także polki Trich Trasch, Eljen Magiar Polka, Anne Polka, Gromy i Błyskawice i wiele innych orkiestrowych szlagierów. Nie zabraknie także popisowych arii i duetów z najsłynniejszych operetek: Zemsty Nietoperza, Barona Cygańskiego, Księżniczki Czardasza, Hrabiny Maricy, Wesołej Wdówki czy Krainy Uśmiechu. Publiczność wysłucha między innymi: arie „Adeli”, „Czardasz Sylvi”, kuplety Barinkaya „Wielka sława to żart”, „Graj Cyganie”, „ Artystki z Variete”, „Brunetki Blondynki” a także duety wszechczasów, m.in. „Usta milczą dusza śpiewa”, „Jakże mam Ci wytłumaczyć”, „ Jedź do Verasdin”, „ Co się dzieje oszaleję”, „W rytm walczyka”, „Tłumy Franków” z Księżniczki Czardasza. Nie zabraknie także sztandarowych pieśni neapolitańskich takich jak: „Funikuli-Funikula”, „O Surdato N’namurato”. W drugiej części koncertu artyści zaprezentują się w repertuarze musicalowym, filmowym i światowych przebojów m.in.: „Za Tobą pójdę jak na bal” – K. Krawczyka, „Wielka Miłość” – S. Krajewskiego, „Delilah” – T. Jonsa, „Nella Fantasia” z filmu Misja, „New York-New York” – F. Sinatry, „Volare”, „O sole mio” – w wersji E. Presleya, „Przetańczyć całą noc” z musicalu My Fair Lady, „Gdybym był bogaczem” z musicalu Skrzypek na dachu i wiele innych noworocznych, muzycznych niespodzianek.
Koncert poprowadzi znakomity polski konferansjer Paweł Świętorecki, który jest zakochany w przebogatym świecie muzyki.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze