Reklama

 

 



Odstrzelą setki dzików w powiecie. Wydano specjalne rozporządzenie

Nawet kilkaset żyjących w naszym regionie dzików zostanie w najbliższych tygodniach odstrzelonych przez myśliwych. Zarządzenie w tej sprawie 
wydał wojewoda zachodniopomorski. Odstrzał ma się odbywać na terenach kół łowieckich. Wszystkie zabite zwierzęta zostaną przebadane pod 
kątem zachorowań na afrykański pomór świń.

Na terenie powiatu kołobrzeskiego odstrzału dokona 9 kół łowieckich - Koło Łowieckie Ryś Kołobrzeg (140 dzików), Koło Łowieckie Rybitwa Kołobrzeg (105), Koło Łowieckie Świt (150), Koło Łowieckie Pantera Kołobrzeg (109), Koło Łowieckie Foka Kołobrzeg (62) oraz Koło Łowieckie Darzbór Gościno 35. Swój odstrzał w naszym regionie przeprowadzi również  Koło Łowieckie "Łoś" z Trzebiatowa oraz "Diana" i "Dzik" z Koszalina.

Reklama

Podobne rozporządzenia wydały też między innymi województwa - lubuskie, kujawsko-pomorskie. Łącznie zdecydowano o odstrzale ponad 6,5 tysiąca dzików.
 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 29/05/2024 08:33
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

 


Reklama

Wideo e-kg.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości