Nawet kilkaset żyjących w naszym regionie dzików zostanie w najbliższych tygodniach odstrzelonych przez myśliwych. Zarządzenie w tej sprawie
wydał wojewoda zachodniopomorski. Odstrzał ma się odbywać na terenach kół łowieckich. Wszystkie zabite zwierzęta zostaną przebadane pod
kątem zachorowań na afrykański pomór świń.
Na terenie powiatu kołobrzeskiego odstrzału dokona 9 kół łowieckich - Koło Łowieckie Ryś Kołobrzeg (140 dzików), Koło Łowieckie Rybitwa Kołobrzeg (105), Koło Łowieckie Świt (150), Koło Łowieckie Pantera Kołobrzeg (109), Koło Łowieckie Foka Kołobrzeg (62) oraz Koło Łowieckie Darzbór Gościno 35. Swój odstrzał w naszym regionie przeprowadzi również Koło Łowieckie "Łoś" z Trzebiatowa oraz "Diana" i "Dzik" z Koszalina.
Podobne rozporządzenia wydały też między innymi województwa - lubuskie, kujawsko-pomorskie. Łącznie zdecydowano o odstrzale ponad 6,5 tysiąca dzików.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze