Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu interweniowali na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem rowerzysty oraz samochodu osobowego. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, kierujący rowerem podczas wykonywania manewru omijania nie zachował należytej ostrożności i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem osobowym. Na miejscu zdarzenia policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości rowerzysty. Wynik wykazał ponad 0,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń, a uczestnicy kolizji nie wymagali pomocy medycznej.
W związku z popełnionymi wykroczeniami, tj. kierowaniem rowerem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowaniem zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, mężczyzna został ukarany mandatami karnymi na łączną kwotę 3500 złotych.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze