Reklama

 

 



Zróbcie własny podcast. Warsztaty z Hanną Bogoryją-Zakrzewską.

Marzysz o tworzeniu własnego podcastu, ale nie wiesz, od czego zacząć? Odpowiedzi na to pytanie uzyskasz podczas specjalnych warsztatów, na które zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna. Podczas trzydniowych zajęć z Hanną Bogoryją-Zakrzewską będzie można dowiedzieć się wszystkiego, co potrzebne, by zacząć przygodę z podcastingiem. Bedzie to intensywna dawka wiedzy, praktyki i dobrej zabawy podczas której nie tylko  będzie można zrozumieć, czym jest podcast, ale też stworzyć swój własny odcinek. Bezpłatne warsztaty zaplanowano w dniach 10-13 lutego br. Niestety ilość miejsc jest mocno ograniczona a na zajęcia obowiązują zapisy (94 35-228-70 wew. 3)

Program warsztatów:

- Poznaj świat podcastów. Co to jest podcast i jakie ma formy? (monolog, rozmowa, storytelling, wykorzystanie dźwięków). Najpopularniejsze tematy i formaty.
- Praca z głosem i nagrywaniem. Jak pracować nad głosem? (artykulacja, oddech, mówienie do mikrofonu). Ćwiczenia z nagrywania i przełamywania tremy. Small talk i budowanie swobodnej rozmowy.
- Tworzenie podcastu od podstaw. Wybór tematu: jak znaleźć coś, co zainteresuje Ciebie i słuchaczy? Przygotowanie do nagrania: znaczenie researchu i planowania. Umiejętność prowadzenia ciekawych rozmów: zadawanie pytań i aktywne słuchanie.
- Storytelling i magia dźwięku. Czym jest storytelling i jak wykorzystać go w podcastach? Rola dźwięków: wyjście w plener, nagrywanie atmosfery, efektów dźwiękowych.
- Produkcja podcastu. Montaż, narracja i dodawanie muzyki. Publikacja: jak i gdzie wrzucić swój podcast do sieci?
- Twój własny podcast! Na zakończenie warsztatów stworzysz swój pierwszy podcast – od koncepcji aż po gotowy plik audio, który będziesz mógł/mogła z dumą pokazać światu.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 02/02/2025 08:45
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

 


Reklama

Wideo e-kg.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości