Reklama

 

 



Rosną długi czynszowe za lokale komunalne. Tylko we wrześniu ponad 100 osób nie uiściło czynszu za mieszkanie

16/11/2022 18:45

Rośnie kwota zadłużenia czynszowego lokatorów mieszkań komunalnych. Na wrzesień 2022 roku magistrat odnotował ponad 8 mln zł długu z tego powodu. Tylko we wrześniu ponad 100 osób nie zapłaciło miesięcznego czynszu za lokal komunalny. Urzędnicy szacują, że z powodu trudnej sytuacji gospodarczej dłużników może przybywać.

 

Z analiz udostępnionych przez Urząd Miasta wynika, że we wrześniu ubiegłego roku zadłużonych lokali było 1037, w tym roku, w analogicznym okresie - 925. Jednocześnie jednak, mimo mniejszej liczby nieopłaconych mieszkań, całościowa kwota zadłużenia jest na tę chwilę wyższa ( w ubiegłym roku około 7 mln, 850 tys. zł, obecnie ponad 8 mln. zł – dop.red.) – oznacza to, że powiększa się dług tych, którzy mieli największe zaległości finansowe z tego tytułu. Rekordzistami są osoby, których zadłużenia sięgają od 100 tys. zł wzwyż – to około sześciu osób. Największy dług należy do lokatora, który musi zapłacić, na tę chwilę, ponad 200 tys. zł. Średnie zadłużenie za lokal komunalny nie jest jednak wysokie, bo mieści się w kwocie poniżej 1000 zł.

Reklama

 

W związku z zadłużeniami miasto na bieżąco prowadzi działania, które mają je wyegzekwować, m.in.; rozłożenie zadłużenia na raty, zamiana lokalu na mniejszy z niższym czynszem, odpracowanie długu, czy ostateczne – realizacja wyroku sądowego o eksmisję; dotychczas takich eksmisji, wg informacji pozyskanych z urzędu, przeprowadzono cztery, kolejnych kilka spraw toczy się obecnie w sądzie.

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Mieszkaniec - niezalogowany 2022-11-16 18:53:37

    Miasto powinno wyeksmitować tych, którzy nie płacą za lokal i na ich miejsce dać osobom z listy oczekujących

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Patyk - niezalogowany 2022-11-17 00:08:43

    Po to żeby następni nie płacili ... Heterycy... -.-

    • Zgłoś wpis
  • xzy - niezalogowany 2022-11-17 10:12:18

    Panie Patryku w mieście są osoby w tym młode, które są na liście oczekujących na mieszkanie komunalne i zamierzają regularnie płacić za czynsz

    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

 


Reklama

Wideo e-kg.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości