Rośnie kwota zadłużenia czynszowego lokatorów mieszkań komunalnych. Na wrzesień 2022 roku magistrat odnotował ponad 8 mln zł długu z tego powodu. Tylko we wrześniu ponad 100 osób nie zapłaciło miesięcznego czynszu za lokal komunalny. Urzędnicy szacują, że z powodu trudnej sytuacji gospodarczej dłużników może przybywać.

Z analiz udostępnionych przez Urząd Miasta wynika, że we wrześniu ubiegłego roku zadłużonych lokali było 1037, w tym roku, w analogicznym okresie - 925. Jednocześnie jednak, mimo mniejszej liczby nieopłaconych mieszkań, całościowa kwota zadłużenia jest na tę chwilę wyższa ( w ubiegłym roku około 7 mln, 850 tys. zł, obecnie ponad 8 mln. zł – dop.red.) – oznacza to, że powiększa się dług tych, którzy mieli największe zaległości finansowe z tego tytułu. Rekordzistami są osoby, których zadłużenia sięgają od 100 tys. zł wzwyż – to około sześciu osób. Największy dług należy do lokatora, który musi zapłacić, na tę chwilę, ponad 200 tys. zł. Średnie zadłużenie za lokal komunalny nie jest jednak wysokie, bo mieści się w kwocie poniżej 1000 zł.
W związku z zadłużeniami miasto na bieżąco prowadzi działania, które mają je wyegzekwować, m.in.; rozłożenie zadłużenia na raty, zamiana lokalu na mniejszy z niższym czynszem, odpracowanie długu, czy ostateczne – realizacja wyroku sądowego o eksmisję; dotychczas takich eksmisji, wg informacji pozyskanych z urzędu, przeprowadzono cztery, kolejnych kilka spraw toczy się obecnie w sądzie.


Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Miasto powinno wyeksmitować tych, którzy nie płacą za lokal i na ich miejsce dać osobom z listy oczekujących
Po to żeby następni nie płacili ... Heterycy... -.-
Panie Patryku w mieście są osoby w tym młode, które są na liście oczekujących na mieszkanie komunalne i zamierzają regularnie płacić za czynsz
Jak miasto robiło eksmisje na ul.Mazowieckiej 28 padziernika , wyważyli drzwi, w środku dłużnicy , 5 osób dorosłych która nie płaci pokoleniwo od 30 lat , cała ekipa była około 3 godzin , dłużik pobiegł, gdzieś prawdoipodobnie do lekarza , i ekipa wstawiła zamki na koszt miasta , i dłużnicy sie śmieją . Urzednicy maja czas od Kwietnia do końca padziernika , i przychodzą w piatek 28 padziernika , dłuznicy dalej przez pół roku , nie płacą i dług miasta rośnie . Wina urzędników oni za , te kolejne pół roku powinnini zapłacić , za czynsz dłużników , a zapłacą z podatków ludzi którzy regularnire płacą czynsze , jakby obciązyć urzedników to nastepną eksmisje robili by w kwietniu i skutecznie
Nie rozumiem jak może mieszkać w mieszkaniu po 2 -3 dorosłe osoby i żadna z nich nie chce pracować. Czy nie można ich przekonać do prac interwencyjnych np. prace przy malowaniu barierek, grabienie liści.. tzw proste prace. Jeżeli odmówią wykonywania tych prostych prac należy ich bezwzględnie eksmitować.
Nie rozumiem jak może mieszkać w mieszkaniu po 2 -3 dorosłe osoby i żadna z nich nie chce pracować. Czy nie można ich przekonać do prac interwencyjnych np. prace przy malowaniu barierek, grabienie liści.. tzw proste prace. Jeżeli odmówią wykonywania tych prostych prac należy ich bezwzględnie eksmitować.
Miasto powinno wyeksmitować tych, którzy nie płacą za lokal i na ich miejsce dać osobom z listy oczekujących
Po to żeby następni nie płacili ... Heterycy... -.-
Panie Patryku w mieście są osoby w tym młode, które są na liście oczekujących na mieszkanie komunalne i zamierzają regularnie płacić za czynsz