Lubisz pomagać innym? Bliskie są ci idee wolontariatu lub chciałabyś zostać ratownikiem medycznym? Nic prostszego. Stowarzyszenie Grupa Ratownicza "Paramedic" zaprasza wszystkich pragnących zdobyć wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy i ratownictwa oraz pragnących się podjąć wolontariatu w bardzo niecodzienny i odpowiedzialny sposób. Pierwsze spotkanie naborowe zaplanowano 23 listopada o godz.17.00 w I LO im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu w sali numer 18 na parterze.
Stowarzyszenia zaprasza wszystkie osoby od 17 roku życia. Główne tematyki szkoleń kandydatów: pierwsza pomoc, ratownictwo, współpraca w grupie, działalność społeczna, zabezpieczenia medyczne (imprez sportowych, kulturalnych i innych), współpraca z innymi podmiotami (min. Straż, Policja, Pogotowie ratunkowe, Ochotnicze Straże Pożarne), współpraca z zarządzaniem kryzysowym, podstawy łączności radiowej oraz ćwiczenia praktyczne z ratownictwa oraz poszukiwania osób zaginionych. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie sgrparamedic.org.
- Wymagania nie są trudne do realizacji ale przede wszystkim szukamy ludzi - odpowiedzialnych gdyż zadania nałożone na naszą grupę są często odpowiedzialne - pisze w mediach społecznościowych SGR PARAMEDIC
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze