Reklama

 

 



Straż Graniczna ujawnia: 58 cudzoziemców pracowało nielegalnie

Funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki Straży Granicznej w Kołobrzegu przeprowadzili kontrolę legalności zatrudnienia 212 cudzoziemców. W wyniku działań ustalono, że 58 osób pracowało nielegalnie.

Kontrole objęły agencje pracy tymczasowej oraz podmiot zajmujący się zakwaterowaniem i usługami gastronomicznymi. Ustalono, że pracodawcy powierzyli pracę obywatelom Kolumbii, Indonezji i Ukrainy, nie spełniając wymogów prawnych. Naruszenia obejmowały zatrudnienie osób bez odpowiednich zezwoleń lub na innych warunkach, niż określono w złożonych oświadczeniach. Agencje pracy działające w województwach lubuskim i pomorskim współpracowały z podmiotami z powiatu sławieńskiego i kołobrzeskiego. Cudzoziemcy byli zatrudnieni głównie w branży produkcyjnej oraz hotelarskiej.

Dodatkowo kontrolą objęto ośrodek wypoczynkowy w powiecie koszalińskim, gdzie funkcjonariusze zweryfikowali legalność zatrudnienia pracowników obsługi. Wśród 212 skontrolowanych osób większość stanowili obywatele Kolumbii, ale zatrudnieni byli także obcokrajowcy z Ukrainy, Indonezji, Mołdawii, Gruzji, Wenezueli i Rwandy.

Reklama

Straż Graniczna skieruje wnioski o ukaranie pracodawców do sądu, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Konsekwencje prawne za nielegalne wykonywanie pracy mogą ponieść również zatrudnieni cudzoziemcy.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 24/01/2025 07:23
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

 


Reklama

Wideo e-kg.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości