Reklama

 

 



Sybiracki wagon pamięci

01/10/2018 13:58

To kolejna ciekawa wystawa, która zostanie zaprezentowana w kołobrzeskim muzeum. W najbliższą środę 3 października odbędzie się uroczysty wernisaż wystawy „Sybiracki wagon pamięci". Wyjątkową ekspozycję będzie można oglądać na ekspozycji plenerowej Muzeum Oręża Polskiego przy ul. E. Gierczak 5.



Będzie poświęcona masowym deportacjom i wywózkom Polaków w głąb Związku Radzieckiego, m.in. na Syberię i do Kazachstanu. Pierwsza z nich miała miejsce 10 lutego 1940 r., druga – od 13 do 15 kwietnia 1940 r. Trzecią deportację władze radzieckie zorganizowały pod koniec czerwca i w lipcu 1940 r. W czerwcu 1941 r. odbyła się czwarta wywózka obywateli polskich z terenów zagarniętych po 17 września 1939 r. Ostatnie wysiedlenia trwały jeszcze w latach 1944-1945.


- Wystawa ma za zadanie kultywować pamięć o tych tragicznych Wydarzeniach, a jej cel wpisuje się w misję i zadania realizowane przez muzeum. Pełniąc społeczną i publiczną funkcję, chcemy poszerzyć wiedzę i świadomość historyczną społeczeństwa, a zwłaszcza młodzieży - wyjaśnia dyrektor MOP, Aleksander Ostasz, który zaprasza wszystkich kołobrzeżan oraz turystów na otwarcie ekspozycji. Jej uroczyste otwarcie zaplanowano na godz.10.00
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

 


Reklama

Wideo e-kg.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości