Reklama

 

 



Usiłowania zabójstwa, broń i materiały wybuchowe - mężczyzna siedział 7 lat i jeszcze posiedzi

13/07/2018 09:33

Pochodzący z Kołobrzegu Robert S. podejrzany jest między innymi o usiłowanie zabójstwa. Teraz grozi mu od 8 do 25 lat więzienia albo dożywocie.



- Sprawa ma swój początek w 2014 roku. W trakcie postępowania prowadzonego przez prokuratora dotyczącego grupy przestępczej o charakterze zbrojnym wyłonił się inny wątek. Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie uzyskali informacje dotyczące Roberta S. pochodzącego z Kołobrzegu, który prawdopodobnie dokonywał przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu między innymi zlecanie zabójstw dostarczania do ich wykonania broni czy materiału wybuchowego - wyjaśnia podkom. Mirosława Rudzińska ze szczecińskiej policji.

Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, posiadanie broni czy kierowanie gróźb pozbawienia życia mężczyzna przebywa od 2011 roku w więzieniu. Na wolność miał wyjść za miesiąc. Kryminalni zdołali w międzyczasie zabezpieczyć broń palną, amunicję i materiały wybuchowe. Podjęte zostały trzy postępowania przygotowawcze, w tym dwa odnośnie usiłowania pozbawienia życia.

- Robert S. podejrzany jest o usiłowanie zabójstwa więcej niż jednej osoby, podżegnanie do dwóch kolejnych zabójstw i pomocnictwo do dwóch usiłowań zabójstw podjętych na skutek tego podżegania. Ponadto Robertowi S. ogłoszono zarzuty nielegalnego posiadania materiałów i urządzeń wybuchowych oraz broni i amunicji - dodaje M. Rudzińska.

Jak mówią policjanci sprawa ma charakter rozwojowy. Mężczyzna na razie został na aresztowany na trzy miesiące.
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

 


Reklama

Wideo e-kg.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości