Reklama

 

 



Warsztaty profilaktyczne w Okruszku

05/10/2018 06:52

2 października. w ramach szkolnego projektu profilaktycznego p.n. „Wiem, rozumiem- nie biorę.”, realizowanego dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z budżetu Gminy Miasto Kołobrzeg na rok 2018, odbyły się Warsztaty twórczej profilaktyki (poprzez teatr i dramę).



Założeniem projektu było przekazywanie dzieciom i młodzieży trudnych treści profilaktycznych za pomocą skutecznych metod aktywnych, które:

rozwijają postawę twórczą, zmniejszają ryzyko agresji i uzależnienia poprzez uświadamianie zagrożeń jakie niosą ze sobą wszelkie używki, wyzwalają postawę asertywną oraz rozwijają kompetencje komunikacyjne.
Cudowne zajęcia z naszą młodzieżą poprowadził pan Mirosław Gliniecki z TEATRU STOP z Koszalina. Do udziału w ćwiczeniach teatralno-dramowych włączał uczniów całościowo, angażując ich emocje, intelekt, ciało i wyobraźnię. Młodzież, pod czujnym i troskliwym okiem prowadzącego, odgrywała sceny dramowe traktujące o konkretnych problemach, które mogą przydarzyć się realnym życiu każdemu. Uczestnicy wypróbowywali na sobie „wchodzenie w role”, mające na celu ułatwienie im w przyszłości podejmowania słusznych decyzji, służących ich zdrowiu i bezpieczeństwu.


Pan Mirek pozytywnie wzmocnił naszą młodzież poprzez uświadamianie im możliwości prowadzenia satysfakcjonującego życia z dala od środków psychoaktywnych oraz wskazanie na istnienie alternatywnej i atrakcyjnej formy samorealizacji jaką jest teatr. Wspólne zawołanie, kończące dzisiejsze warsztaty „Wszystko możesz, jeśli chcesz!” było dla wszystkich bardzo budujące i motywujące do aktywnego życia bez używek.


Opracowała: Dorota Filipczak-Wojnicz
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

 


Reklama

Wideo e-kg.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości