Reklama

 

 



Włoski sukces Weroniki Włodarczyk

Ww włoskiej Tropei,  w Palazzo Santa Chiara odbył się międzynarodowy konkurs XV Concorso Musicale Città di Filadelfia Premio Speciale „Paolo Serrao".

Na udział w kategorii „śpiew solowy" zdecydowała się mezzosopranistka z Zieleniewa - Weronika Włodarczyk, studentka magisterium na Wydziale Wokalnym Akademii Sztuki w Szczecinie w klasie dr hab. Sylwii Burnickiej-Kalischewskiej, prof. AS. Mieszkanka Gminy Kołobreg konkurowała z kandydatkami z Białorusi, Chin, USA, Włoch i Rosji. Jak się okazało spisała się rewelacyjnie a swoimi interpretacjami wyśpiewała sobie 1 miejsce uzyskując 96 na 100 możliwych punktów. Stanowiło to najwyższy wynik w kategorii wokalnej.

Weronika została wybrana do prezentacji jednego utworu w koncercie laureatów 12 maja w sali koncertowej w Pałacu św. Klary (Palazzo Santa Chiara) w Tropei. Przy fortepianie akompaniował jej znakomity czeski pianista Maxim Averkiev.

Do udziału w pracach jury XV Concorso Musicale Città di Filadelfia Premio Speciale „Paolo Serrao" została zaproszona dr hab. Sylwia Burnicka-Kalischewska, prof. AS, która jako jedyny członek jury otrzymała specjalne podziękowanie od dyrektora artystycznego konkursu Tommaso Conidi i przewodniczącego Associazione melody (organizatora konkursu) Francesco Conidi w postaci pamiątkowej tabliczki. Jurorzy nie oceniali swoich podopiecznych.

Fot. Barbara Włodarczyk

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 14/05/2024 07:47
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

 


Reklama

Wideo e-kg.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości