Reklama

 

 



XIX edycja Powiatowego Konkursu Historycznego "Kołobrzeg – moja mała ojczyzna"

29/05/2019 07:05

Adresowany do uczniów szkół podstawowych konkurs odbył się z okazji przypadających Dni Kołobrzegu. W rywalizacji wzięło udział sześć placówek oświatowych z Kołobrzegu.



Dwuosobowe drużyny zmagały się z różnorodnymi konkurencjami. Najmłodsi za zadanie mieli m.in. rozwiązać krzyżówkę składającą się z 13 haseł, odpowiedzieć na kilka trudnych pytań oraz np. wypisać dziesięć średniowiecznych zabytków sakralnych, które znajdują się w Kołobrzeskiej Bazylice;


Uczniowie wszystkich szkół wykazali się ogromną wiedzą dotyczącą historii miasta i tradycji oraz doskonałą umiejętnością współpracy zespołowej. Ostatecznie po zaciętej rywalizacji laureatami konkursu została Szkoła Podstawowa nr 4, Emocjonująca okazała się walka o drugie miejsce, które zajęli ex aequo zdobywając tyle samo punktów przedstawiciele szkoły Podstawowej nr 3 i nr 8 Trzecie miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 6.


Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

 


Reklama

Wideo e-kg.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości