W ramach tegorocznych obchodów Światowego Dnia Zdrowia w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej został zorganizowany Dzień Otwarty. Tegoroczne edycja odbyła się pod hasłem „Bezpieczeństwo zdrowotne – wspólna odpowiedzialność” i miało na celu przybliżenie mieszkańcom działań podejmowanych przez Państwową Inspekcję Sanitarną.
Tego dnia w siedzibie PSSE przy ul. Waryńskiego 8 przygotowano liczne stoiska tematyczne oraz warsztaty edukacyjne. Uczestnicy mogli na żywo zobaczyć m.in. jak wygląda badanie chloru w wodzie z kołobrzeskich pływalni oraz pomiar związków polarnych w tłuszczach smażalniczych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także pomiary ciśnienia, analiza składu masy ciała, a także warsztaty z wykorzystaniem narkogogli i alkogogli. Panie mogły wziąć udział w pokazie samobadania piersi.
Dzień otwarty był również okazją do spotkań z przedstawicielami różnych służb – wśród gości znaleźli się m.in. policjant, ratownik medyczny z Grupy Ratowniczej "Paramedic", a także starosta kołobrzeski Mirosław Tessikowski, który wspólnie z dyrektor PSSE Lidią Komers uczestniczył w prezentacjach oraz rozmawiał z młodzieżą odwiedzającą placówkę.
W wydarzeniu wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu, którzy mieli okazję zapoznać się z codzienną pracą inspektorów oraz wziąć udział w praktycznych działaniach na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze