Szkoła morska w Kołobrzegu została formalnie powołana w 1945 roku jako Liceum Rybackie. Wtedy nie rozpoczęła ona jeszcze swojej faktycznej działalności. Ta idea stała się faktem, gdy Janusz Burakiewicz, minister żeglugi podpisał w 1967 roku rozporządzenie powołujące do życia Technikum Rybołówstwa Morskiego w Kołobrzegu.
W piątek mija 57 lat od powstania placówki przy ul. Arciszewskiego. Z tej okazji w porcie pasażerskim odbyły się uroczystości związane z świętem szkoły. Oprócz parlamentarzystów, samorządowców i zaproszonych gości wydarzenie przyciągnęło uwagę spacerujących w okolicy latarni turystów. Nie zabrakło przemówień, podziękowań oraz tradycyjnego pokazu musztry paradnej w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Morskich. Uroczystość zakończyła się złożeniem kwiatów i wiązanek pod pomnikiem kontradmirała Stanisława Mieszkowskiego.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze