Stowarzyszenie Grupa ratownicza "Paramedic" wspólnie z fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy chce pobić rekord jednoczesnej resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Wyzwanie to zostanie podjęte w najbliższy czwartek 16 października w hali kompleksu Milenium. Data ta nie jest przypadkowa, bowiem na ten dzień zaplanowano Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca.
Akcja ma promować naukę udzielania pierwszej pomocy a fundacja Jurka Owsiaka chce pobić ustanowiony przez siebie wcześniejszy Rekord Guinessa. Wszyscy uczestnicy którzy pojawią się tego dnia w Hali Milenium mogą zmieniać się przy stanowiskach. Ważne jest jednak, aby resuscytacja krążeniowo – oddechowa (cykl RKO – 30 uciśnięć i 2 wdechy ratownicze) była prowadzona nieprzerwanie na każdym stanowisku przez cały czas trwania wydarzenia. Dopuszczalne jest również wykonanie RKO metodą samych uciśnięć klatki piersiowej). W tym przypadku każda osoba powinna mieć możliwość wykonania uciśnięć przez co najmniej 1 minutę. Przy każdym stanowisku będzie czuwał instruktor.
Ze względu na regulamin ( §2 pkt 2. Każda osoba powinna mieć możliwość wykonania uciśnięć przez co najmniej 1 minutę a każdy uczestnik biorący udział w Wydarzeniu powinien mieć możliwość przećwiczenia swoich umiejętności na fantomie ćwiczeniowym wykonując minimum 2 pełne cykle RKO) oraz wcześniejszy pokaz poprawnego wykonywania RK-O przez instruktorów.
Stowarzyszenie Grupa Ratownicza "Paramedic" za pośrednictwem mediów społecznościowych zaprasza do udziału w tej nietypowej akcji wszystkie kołobrzeskie szkoły. firmy i instytucje oraz każdego chętnego. Szczegółowych informacji można uzyskać pod numerem telefonu 666 726 999.
Próba bicia rekordu dla fundacji WOŚP potrwa od 12 do 12.30. Co ważne wszyscy uczestniczy muszą dotrzeć na halę najpóźniej do godz.11.45.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze