Osoby fizyczne podobnie jak spółdzielnie czy wspólnoty mieszkaniowe mogą ubiegać się o dofinansowanie z Urzędu Miasta na usuwanie wyrobów zawierających azbest. W tym roku na ten cel kołobrzeski magistrat przeznaczy blisko 50 tysięcy złotych.
Dofinansowanie kosztów przedsięwzięcia udzielone zostanie do kwoty: 3000 zł za demontaż, transport i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest oraz 2000 zł za transport i unieszkodliwienie 1 tony wyrobów zawierających azbest. Wymienione stawki określają maksymalne wartości dofinansowania. Minimalna ilość odpadów azbestowych kwalifikująca się do uzyskania dofinansowania wynosi 0,3 tony.
Żeby otrzymać takie dofinansowanie trzeba przede wszystkim poprawnie wypełnić formularz, który można pobrać ze strony BIP Kołobrzeg [zobacz]
Poprawnie wypełniony formularz należy złożyć w Biurze Obsługi Klienta w Urzędzie Miasta. Wnioski można składać od 12 lutego br aż do wyczerpania środków finansowych, jednak nie dłużej niż do 4 października 2024. Jak czytamy liczy się kolejność złożenia kompletnych wniosków.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze