
Organizacja Lambda wraz z pracownikami naukowymi Uniwersytetu Szczecińskiego, przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego ze Szczecina, przeprowadziła pierwszą regionalną diagnozę sytuacji osób LGBT+ . Jak wynika z raportu, województwo zachodniopomorskie, w tym również Kołobrzeg, jest postrzegane przez osoby nieheteronormatywne jako miejsce, w dużej mierze, tolerancyjne i przyjazne.
Badania, które umieszczono w niedawno opublikowanym raporcie, zostały przeprowadzone na grupie 1074 osób. W diagnozie poruszono kwestie przemocy, akceptacji, bezpieczeństwa czy potrzeb osób badanych. Dodano również fragmenty prawdziwych historii, które badaczki US usłyszały w przeprowadzanych wywiadach, bądź przeczytały w specjalnych ankietach. Część z pytań dotyczyła jakości życia w regionie naszego województwa i tutaj, oprócz Szczecina, pojawiają się również przychylne wypowiedzi badanych dotyczące naszego miasta. Kołobrzeg został wskazany jako jedno z miejsc przyjaznych i tolerancyjnych wobec osób LGBT+.
Raport ma posłużyć samorządom i instytucjom oraz organizacjom pozarządowym do przeprowadzania działań wspierających potrzeby osób z tego środowiska.
Opracowane przez Stowarzyszenie dane są dostępne on-line: lambda.szczecin.pl

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Chyba widać województwo nie ma na co pieniędzy wydawać
ja przez takich jak ty musiałem uciec z Kołobrzegu na śląsk. gratuluję wyboru w zyciu- ale nie martw się pis i warunki bytowe w tym chorym państwie "potraktują" cie tak jak putin to zrobil z ukrainą (analogicznie rosja to żona a ukraina to facet). a mógłbyś stworzyć szczesliwy zwiazek z facetem i być z tego dumnym ale nie dla onufrego "kiełbasa" więc onufry bedzie zazdrościł dobrego życia LGBT
Chyba widać województwo nie ma na co pieniędzy wydawać
ja przez takich jak ty musiałem uciec z Kołobrzegu na śląsk. gratuluję wyboru w zyciu- ale nie martw się pis i warunki bytowe w tym chorym państwie "potraktują" cie tak jak putin to zrobil z ukrainą (analogicznie rosja to żona a ukraina to facet). a mógłbyś stworzyć szczesliwy zwiazek z facetem i być z tego dumnym ale nie dla onufrego "kiełbasa" więc onufry bedzie zazdrościł dobrego życia LGBT