Ważna informacja dla kierowców podróżujących droga wojewódzka nr 102. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami trasa Kołobrzeg - Trzebiatów na wysokości miejscowości Głąb zostanie zamknięta. Związane jest to z przebudową mostu nad rzeką Dębosznicą. Mimo, że rozbiórka mostu planowana jest na przełomie lutego i marca, wykonawca inwestycji musi przygotować teren.
Jak przekazała firma Budimex, droga zostanie zamknięta z dniem 17 lutego br. Wtedy też zacznie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu. Od tego dnia do Trzebiatowa zalecany jest objazd przez Dźwirzyno i Mrzeżyno lub drogą ekspresową S6 do węzła Kiełpino. Z kolei dojazd do Gołańczy Pomorskiej będzie możliwy przez Gosław i Siemidarżno. Kierowców czekają też zmiany w Trzebiatowie. Na ul. Długiej i Kołobrzeskiej zostanie wprowadzona droga jednokierunkowa.
Co ważne tymczasowa organizacja ruchu ma obowiązywać aż do września 2026 r.
Przypomnijmy: W ramach inwestycji przewidywane jest wzmocnienie istniejącej konstrukcji drogi, poszerzenie jezdni i wykonanie tzw. cichej nawierzchni. Pojawią się też nowe elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego i ciągi pieszo-rowerowe. Przebudowane zostaną także skrzyżowania i wykonana zostanie korekta niebezpiecznych łuków. W planach inwestycji jest remont wiaduktu oraz kładki dla pieszych nad nieczynną linią kolejową. Powstaną również nowe mosty na rzekach Błotnica i Dębosznica oraz przeprowadzony zostanie remont parkingu w miejscowości Głąb. Zgodnie z podpisaną umową wykonawca ma 680 dni na zakończenie wszystkich prac. Koniec przebudowy ma więc nastąpić w 2026 roku.


Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze