Przyjęcia w ogrodzie organizowane latem wydają się większości z nas rzeczą najnaturalniejszą w świecie. Trudno przecież wyobrazić sobie coś przyjemniejszego niż odpoczynek wśród delikatnego wiatru i ptasiego świergotu. Nieco inaczej myślimy w tym kontekście o aurze zimowej; z pozoru jest ona zdecydowanie mniej przyjazna beztroskiemu relaksowi. Okazuje się jednak, że przy dobrej organizacji taka zimowa impreza na świeżym powietrzu również może się udać.
Zdecydowana większość ludzi jest dumna z posiadania przydomowego ogrodu - zwłaszcza jeśli porastają go wypielęgnowane rośliny, a całość ochrania solidny panel ogrodzeniowy 300 cm. W takiej scenerii pragniemy nie tylko wypoczywać na leżaku z książką, lecz również od czasu do czasu urządzać niezapomniane przyjęcia. Zwłaszcza latem, gdy cała przyroda zachęca do spędzenia udanego popołudnia wśród zieleni.
Jak jednak owo zagadnienie wygląda zimą? Czy w jej trakcie również możemy zaprosić gości do naszego ogrodu? Niektóre osoby odpowiedzą w pierwszym odruchu, że to niezbyt dobry pomysł - głównie ze względu na niską temperaturę, z którą w grudniu bądź styczniu należy się zawsze liczyć. Specjaliści z branży eventowej podkreślają jednak, że mroźna aura wcale nie musi stanowić bezwzględnego przeciwwskazania dla imprez na zewnątrz. Trzeba po prostu należycie całą rzecz zaaranżować, a także wykazać się elastycznością.
Przyjęcie poza domem może się okazać bardzo dobrym pomysłem, o ile wcześniej przedyskutujemy tę sprawę z naszymi gośćmi. Trudno bowiem zaprzeczyć: nie wszyscy muszą być tym zachwyceni. Podobna formuła sprawdzi się idealnie w przypadku ludzi młodych, otwartych na eksperymentowanie. Co oczywiście nie oznacza, że przedstawiciele starszego pokolenia również nie mogą jej spróbować .
Najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie zresztą przyjęcie "hybrydowe" - organizowane częściowo w domu, a częściowo na świeżym powietrzu. W odsłonie domowej warto zaplanować rozmaite intelektualne atrakcje, takie jak maraton filmowy, planszówki czy chociażby partyjka brydża. Dzięki nim czas zleci błyskawicznie, a nikt z gości nie zdąży nawet pomyśleć o nudzie.
Jak jednak później przenieść przyjęcie do ogrodu? Najlepszym wyjściem byłoby oczywiście rozstawienie w nim imprezowego namiotu. Powinien on być wykonany ze specjalnego tworzywa o właściwościach termoizolacyjnych oraz ognioodpornych. Takie namioty można ogrzewać np. promiennikami ciepła albo nagrzewnicami gazowymi bądź elektrycznymi. Ustawione wewnątrz stoły wraz z krzesłami oraz sofa 3-osobowa stanowią obietnicę przyjemnie spędzonego wieczoru,

Aktywności w zimowym ogrodzie nie muszą wcale być wyszukane - tak naprawdę można się ograniczyć do rozmów przy gorącej herbacie, z ciepłym kocem na kolanach. A jeśli zdecydujemy się spędzić w ogródku np. sylwestra, noworoczny toast warto wznieść na tle uśpionej przyrody.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze