Stowarzyszeniem Kropka - Wolni od Uzależnień będzie w 2023 roku prowadzić na terenie Kołobrzegu punkt konsultacyjny przeciwdziałania przemocy i spraw społecznych. Umowę w tej w kołobrzeskim magistracie podpisała, prezydent miasta Anna Mieczkowska i reprezentująca stowarzyszenie Małgorzata Szczubkowska.

Punkt będzie funkcjonował od poniedziałku do czwartku na parterze Centrum Spraw Społecznych przy ul. Okopowej 15a. Świadczone w nim wsparcie będzie zupełnie bezpłatne a dyżury będą pełnili psycholog - Aleksandra Antczak (poniedziałek, godz. 14.00-16.00), terapeuta uzależnień - Małgorzata Szczubkowska (wtorek 13.00-15.00), radca prawny Mariola Maksymowicz (środa 14.00-16.00),
oraz Aleksander Sottek – terapeuta uzależnień (czwartek 18.00-20.00).
Do zadań punktu będzie należeć m.in. prowadzenie działalności informacyjnej i edukacyjnej w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień i przemocy w rodzinie, udzielanie osobom i rodzinom konsultacji oraz porad terapeutycznych, socjalnych i profilaktycznych w sprawie uzależnień i przemocy, motywowanie do podjęcia leczenia uzależnienia lub obniżenia szkodliwości uzależnienia, inicjowanie interwencji w przypadku rozpoznania zjawiska przemocy w rodzinie,
Z konsultacji w punkcie będą mogli korzystać mieszkańcy, którzy: należą do grupy osób doznających przemocy w rodzinie lub stosujących przemoc wobec członków rodziny, są dziećmi z rodzin dotkniętych przemocą lub alkoholizmem rodziców, są osobami uzależnionymi lub są zainteresowani uzyskaniem kompleksowej informacji w zakresie uzależnień, współuzależnienia, leczenia, minimalizowania skutków uzależnienia lub innym wynikającym z zadań punktu.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze