Reklama

 

 



Kołobrzeski ratusz już po liftingu

09/07/2025 17:12

Po ponad roku intensywnych prac konserwatorskich kończy się remont kołobrzeskiego ratusza.


Jak informuje rzecznik prasowy miasta, zrealizowano już odbiory techniczne, co oznacza, że jeden z najważniejszych zabytków Kołobrzegu jest praktycznie gotowy po gruntownej renowacji. Pozostały jedynie drobne poprawki – głównie ujednolicenie koloru dolnych partii elewacji.

Przypomnijmy, że zakres robót obejmował m.in. renowację elewacji, hydrofobizację murów (zabezpieczenie przed wilgocią), usuwanie zmurszałych spoin, scalanie kolorystyczne, a także przemurowanie wież i krenelaży. Prace dotyczyły również czyszczenia i odgrzybiania murów, co nie tylko poprawiło wygląd budynku, ale przede wszystkim pozwoliło go zabezpieczyć na kolejne lata.

Reklama

Pierwotnie remont miał zakończyć się w pierwszej połowie roku, jednak konieczność dodatkowych prac przy attyce wydłużyła inwestycję o kilka miesięcy.

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 09/07/2025 17:18
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

 


Reklama

Wideo e-kg.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości