Reklama

 

 



Lotnicze Pogotowie Ratownkowe zakończyło sezonową działalność

09/09/2016 20:14

Wraz z końcem wakacji dobiegła końca działalność sezonowej bazy HEMS w Koszalinie. Trzyosobowa załoga Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego zrealizowały od 1 czerwca 122 misje.



Podobnie jak w ubiegłych latach niechlubny prym wiodły wezwania do wypadków komunikacyjnych. W tym roku służby medyczne wylatywały w regionie do nich ponad 40 razy. Maszyna która operowała około 130 kilometrów od lotniska w Zegrzu Pomorskim wylatwała również do poparzeń, zawałów czy upadków z wysokości. Ze wszystkich lotów tylko 18 stanowiły transporty międzyszpitalne. Ta proporcja jednoznacznie świadczy o zapotrzebowaniu na szybkie dostarczenie pomocy medycznej na miejsce nagłych zdarzeń jakim są wypadki czy nagłe zachorowania.

Śmigłowiec Eurocopter EC 135 wykonywał loty od wschodu do zachodu słońca. Na pokładzie maszyny oprócz pilota na miejscu zdarzenia pojawiał się dyżurujący ratownik medyczny oraz lekarz pierwszego kontaktu.
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

 


Reklama

Wideo e-kg.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości